Biznes i usługi

Utrudnienia w transporcie quadów, gokartów i motocykli

Utrudnienia w transporcie quadów, gokartów i motocykli
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie jednokołowca albo terenowego quada to duża przyjemność, zwłaszcza dla fanów motoryzacji i wrażeń, ale transport quadów, gokartów i motocykli to nie lada wyzwanie, które dla prywatnych nabywców może okazać się niewykonalne. Quada można transportować na przyczepie samochodowej albo specjalnej przyczepie do przewozu maszyn. Problem polega jednak na tym, by nie przekroczyć dopuszczalnej masy całkowitej. W przypadku normalnej przyczepy, która przymocowana jest do samochodu osobowego, DMC powinna wynosić nie więcej niż 3500 kg (w tej wartości zawiera się waga samochodu, kierowcy, paliwa oraz przyczepy z quadem). Niektóre quady ważą 350 kg, ale inne nawet 400 kg, dlatego utrudnieniem w tym wypadku jest oszacowanie wartości DMC.

Zabezpieczenia i mocowania

Jeśli dopuszczalna masa całkowita mieści się w normie, to problemem pozostaje rodzaj mocowań. Te specjalne przyczepy posiadają ich nawet 6, dzięki czemu pojazd można stabilnie zabezpieczyć. W przypadku tradycyjnych przyczep problem narasta. Wtedy konieczne są pasy transportowe oraz profesjonalne uchwyty. W przypadku ich braku przyda się paleta lub kratownica, które stabilizują pojazd. To jednak rozwiązanie wyłącznie na krótkie trasy, ponieważ w przypadku przejazdu międzynarodowego może dojść do uszkodzenia lakieru lub nawet części quada czy motocykla, a jednocześnie taki przejazd stanowi zagrożenie dla uczestników ruchu.

W takich sytuacjach lepiej postawić na profesjonalną firmę, która posiada odpowiednie narzędzi jak i flotę, a jedną z tego typu ofert znajdziesz pod poniższym linkiem: https://teul.pl/transport-pojazdow/transport-samochodow-osobowych/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*