Człowiek i styl

Utylizacja niestandardowych odpadów – jak zrobić to ekologicznie?

Utylizacja niestandardowych odpadów – jak zrobić to ekologicznie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasami musimy pozbyć się śmieci, których wymiary nie pozwalają na zmieszczenie w zwyczajnym pojemniku. Może to być na przykład stary telewizor kineskopowy, lodówka, pralka czy inny sprzęt gospodarstwa domowego. Jest to nie lada problem, jeżeli nie mamy dużego samochodu, którym można przewieźć takie odpady na wysypisko śmieci. Na szczęście są inne możliwości.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych

W dużych miastach przynajmniej raz na kilka tygodni organizuje się specjalna akcje odbierania dużych odpadów. Możemy skorzystać z tego bezpłatnie, wystarczy tylko wystawić śmieci w odpowiednim miejscu. Zazwyczaj samochód zabierający odpady zatrzymuje się przy każdej osiedlowej altance śmietnikowej, a także przed drzwiami prowadzącymi do klatek schodowych. Dzięki tej procedurze można pozbyć się starego sprzętu AGD, mebli, oferowany jest też wywóz gruzu w workach Warszawa jak każde duże miasto, organizuje takie akcje regularnie.

Pozbywamy się odpadów elektronicznych

Sprzęty takie jak stare laptopy, komputery czy telewizory możemy oddać również do firmy, której zadaniem jest utylizacja elektrośmieci Warszawa ma przynajmniej kilka przedsiębiorstw, które za darmo przyjmą od nas takie urządzenia. Oddając je powyższym firmom troszczymy się o środowisko naturalne, ponieważ mnóstwo elementów będzie można jeszcze ponownie wykorzystać, zamiast produkować od nowa. Dodatkowo odzyskany i bezpiecznie zneutralizowany zostanie elektrolit z kondensatorów oraz akumulatorów, który jest bardzo szkodliwy dla ekosystemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*