Człowiek i styl

W co pakować prezenty?

W co pakować prezenty?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uwielbiamy dawać i dostawać prezenty. Zupełnie jednak inaczej wygląda ładnie zapakowany niż wręczony od tak w oryginalnym opakowaniu bez żadnej ozdoby. Dbałość o każdy szczegół, w tym także jakość i wygląd warstwy zewnętrznej świadczy o osobie, która podarunek przekazuje. Jej staranności, przywiązaniu, a nawet szacunku.

Pamiątka na komunie lub urodzinowy prezent może zostać zapakowana samodzielnie lub zlecona do wykonania w sklepie, w którym podarunek został zakupiony. Coraz częściej powstają też miejsca, stoiska, gdzie za odpowiednią opłatą można zakupić pakowanie prezentu. Jak zatem najlepiej przyozdobić prezent? Co wybrać?

ABC zdobienia

Forma pakowania i to, co wybierzemy do tej czynności, zależy oczywiście od tego, z jakim podarunkiem mamy do czynienia. Czego innego będzie wymagał rower, a inaczej przekażemy książkę. Z prezentem dla babci i dziadka takim jak ulubiona kawa lub butelka dobrego wina nie ma problemu, ponieważ najprościej wybrać ozdobną torebkę, dopasowaną do rozmiarów wręczanego przedmiotu. Torebka to zresztą numer jeden w sztuce pakowania prezentów.

Równie często wybierane są papiery, które mogą być zarówno jedno-,jak i wielokolorowe. Zawierać wzory, różnorodne motywy itd. Czasami wystarczy włożyć prezent do przezroczystej folii i przewiązać ozdobną wstążką, tworząc w ten sposób paczkę ze słodyczami dla dzieci. Niekiedy można zdecydować się tylko na dekorowanie wstążką, jak np. w przypadku roweru. Popularną formą są również ozdobne pudełka lub kilka takich pudełek włożonych jedno w drugie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*