Zdrowie

W jaki sposób odpowiednio nawodnić organizm?

W jaki sposób odpowiednio nawodnić organizm?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowe nawodnienie organizmu ma kluczowe znaczenie dla zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Woda jest bowiem niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z tego powodu bardzo ważne jest picie jej odpowiednich ilości, ale nie tylko, ponieważ na poziom nawodnienia wpływ mają także inne napoje.

Co należy pić, aby odpowiednio nawodnić swój organizm?

Najskuteczniejszym sposobem na nawodnienie organizmu jest picie dużej ilości wody. W procesach fizjologicznych dochodzi bowiem do jej utraty, dlatego niezbędne jest uzupełnienie płynów. Jest to ważne szczególnie w upalne dni. Jeśli nie lubimy wody warto wrzucić do niej kilka plasterków cytryny oraz miętę, dzięki czemu będzie bardziej orzeźwiająca.

Świetnym sposobem na uzupełnienie płynów jest również spożywanie dużej ilości warzyw i owoców. Można także sięgnąć po świeżo wyciskane soki oraz smoothie. Do ich przyrządzenia przydatne będą sokowytłaczarki. Dobrym pomysłem jest także jedzenie zup, które również pozytywnie wpływają na nawodnienie organizmu.

Podczas wysiłku fizycznego, gdy do utraty wody dochodzi szczególnie szybko, warto sięgnąć po napoje izotoniczne, które zawierają cenne elektrolity. Taki płyn można także stworzyć samodzielnie poprzez dodanie do szklanki wody odrobiny soli, soku z cytryny oraz miodu. Naturalny izotonik z pewnością szybko postawi nas na nogi.

Nawodnić się można także pijąc niesłodzone herbatki ziołowe. Ugasić pragnienie pomogą również napoje mleczne, takie jak maślanki, kefiry oraz samo mleko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*