Zdrowie

W jakich sytuacjach niezbędne będzie wykonanie operacji oczu?

W jakich sytuacjach niezbędne będzie wykonanie operacji oczu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choroby oczu oraz wady wzroku są coraz częściej spotykanym zjawiskiem. Czasami błahe problemy mogą przerodzić się w poważną chorobę, dlatego też odpowiednia diagnostyka jest kluczowa. Przyjrzyjmy się, przy jakich chorobach oczu warto zdecydować się na operacje.

Co zrobić, by dobrze widzieć?

Często na laserową operację wzroku decydują się osoby zmagające się z wadami wzroku, takimi jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzmu. Celem zabiegu jest przywrócenie pełnej ostrości widzenia. Jest to dobra alternatywa dla osób, które nie lubią noszenia okularów lub też utrudniają im one codzienne funkcjonowanie, np. w pracy. Laserowa korekcja wzroku jest całkowicie bezpieczna, nie niesie za sobą żadnych powikłań. Cały zabieg jest bezbolesny, nie trwa dłużej niż 30 minut, a pacjent przez cały ten czas pozostaje przytomny, ze znieczuleniem miejscowym.

Inną chorobą oczu, która jest leczona operacyjnie, jest zaćma. Operacja oczu w przypadku tej choroby, jest w zasadzie jedynym możliwym sposobem leczenia. Dzięki zabiegowi można przywrócić prawidłowe widzenie. W trakcie operacji usuwana jest zmętniała naturalna soczewka, która jest zastąpiona soczewką sztuczną. Zabieg nie jest długi, trwa ok. 20 minut. Od razu po wykonaniu operacji, pacjent widzi na operowane oko, lecz stabilizacja widzenia może nastąpić do ok. 3 miesięcy. Wiele placówek oferuje tego typu zabieg, jest on również możliwy w ramach NFZ, jednak niektórzy decydują się na kliniki prywatne. Warto wybrać sprawdzone miejsce, w którym opieka jest na najwyższym poziomie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*