Zdrowie

EMS – efektywny i szybki trening

EMS – efektywny i szybki trening
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regularna aktywność fizyczna jest ważna dla naszego zdrowia. Uprawianie sportu to nie tylko sposób na świetną kondycję ciała, ale również lepsze samopoczucie psychiczne. Niemniej jednak istotnym elementem ćwiczeń, oprócz aspektów zdrowotnych, jest również ich efektywność. Dlatego warto zapoznać się z jedną z najbardziej skutecznych form aktywności, jaką jest trening EMS. 

Skuteczne połączenie

Trening EMS stanowi nowatorskie połączenie ćwiczeń fizycznych z elektryczną stymulacją mięśni. W ten sposób zapewnia pracę nad wszystkimi partiami ciała, dając szybkie efekty. Impulsy elektryczne wysyłane przez elektrody pobudzają głębokie partie mięśniowe. Dzięki temu nasz organizm pracuje w czasie ćwiczeń znacznie bardziej intensywnie niż w przypadku tradycyjnego treningu. Wystarczą bowiem tylko dwie sesje tygodniowo trwające około 30 minut, abyśmy mogli zobaczyć wyraźne rezultaty w naszej sylwetce. Dodatkowo stymulacja elektryczna działa bardzo korzystnie na skórę, znacznie ją ujędrniając.

Jednak korzyści wynikające z tego typu aktywności nie kończą się tylko na poprawie naszego wyglądu. Wzmożone pobudzenie mięśni sprawia, że zmniejsza się obciążenie stawów oraz kręgosłupa w trakcie ćwiczeń. Dlatego trening EMS korzystnie działa na leczenie dolegliwości bólowych pleców. Nic zatem dziwnego, że wielu trenerów oferuje właśnie tę formę aktywności. Przykładową ofertę można sprawdzić na https://meonems.pl/trening-ems/. Łącząc elektryczną stymulację z odpowiednimi ćwiczeniami, mamy bowiem szansę na szybkie efekty bez konieczności wykonywania morderczych treningów na siłowni. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*