Technologie & IT

Dlaczego łożyska ulegają zużyciu?

Dlaczego łożyska ulegają zużyciu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najczęstszą przyczyną przedwczesnej awarii łożysk jest niewłaściwe smarowanie. Gdy łożyska nie są odpowiednio smarowane, żółkną i zużywają się szybciej niż gdyby były prawidłowo smarowane. W niektórych przypadkach może się okazać konieczny zakup nowego, korzystając z profesjonalnego sklepu, takiego jak https://b2b.rombor.com.pl/.

Temperatura pracy łożyska

Zalecana temperatura pracy łożyska kulkowego wynosi od -20°F do 250°F (-29°C do 121°C). Jeśli temperatura jest zbyt niska lub zbyt wysoka, może to mieć wpływ na wydajność łożyska. Na przykład, jeśli temperatura przekroczy 250°F (121°C), środek smarny wyparuje, a smar stanie się lepki.

Zanieczyszczenia

Innym ważnym czynnikiem wpływającym na trwałość łożysk kulkowych jest zanieczyszczenie wodą lub brudem. Woda lub brud w łożysku mogą znacznie skrócić jego żywotność. Film olejowy, który oddziela rolki od siebie, staje się cieńszy, gdy zostaje zanieczyszczony wodą lub brudem, a zatem zapewnia mniejszą ochronę rolek przed tarciem i zużyciem.

Oprócz tych czynników istnieje jeszcze przynajmniej jeden powód, dla których łożyska mogą ulec przedwczesnej awarii:

Zła kontrola jakości

Kontrola jakości odgrywa ważną rolę w określeniu, czy łożyska będą wystarczająco trwałe, aby warto było je zainstalować w sprzęcie. Słaba kontrola jakości może skutkować użyciem gorszych materiałów lub zastosowaniem niewłaściwych technik produkcyjnych podczas procesów wytwórczych, co może negatywnie wpłynąć na wydajność i trwałość łożyska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*