Człowiek i styl

Wytrawne czy słodkie – jakie wino będzie najlepsze na prezent?

Wytrawne czy słodkie – jakie wino będzie najlepsze na prezent?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podarowanie wina to znakomity pomysł w wielu różnych sytuacjach. Może być to np. upominek z okazji urodzin czy imienin. Jest to też świetny sposób na wyrażenie wdzięczności za przysługę. Wino wypada też zabrać ze sobą, kiedy jest się zaproszonym na kolację lub przyjęcie. I tutaj, można poczuć się nieco zagubionym – jakie wino wybrać – słodkie czy wytrawne?

Wytrawne – dla koneserów i nie tylko

Idealnie byłoby znać preferencje osoby, która ma otrzymać trunek – to znacznie uprościłoby wybór odpowiedniego wina. Jeśli nie istnieje możliwość, żeby się tego dowiedzieć, można zastanowić się wcześniej nad tym, jak dobiera się gatunek wina do rodzaju serwowanych potraw. Warto wiedzieć choćby, że wina wytrawne podaje się do czerwonych mięs oraz dań o intensywnym aromacie. Są one uwielbiane przez koneserów i dlatego będą znakomitym wyborem w sytuacji, kiedy trunek ma być podarowany komuś, kto zna się na winach lub po prostu nie lubi słodkich alkoholi (słodkie wino byłoby wtedy zupełnie nietrafione). 

Słodkie – do deseru i jako aperitif

Wina słodkie, są określane mianem deserowych. I nie bez powodu – tradycyjnie podaje się je właśnie do deserów. Błędem nie byłoby zaserwowanie słodkiego wina także jako aperitif. Komu zaś można podarować taki alkohol? Słodkie wina zazwyczaj uwielbiają kobiety oraz osoby, które po prostu przepadają za słodkościami. Szukając najlepszego trunku, oczywiście należy zwrócić uwagę również na inne kwestie, takie jak jego pochodzenie i rocznik. Lepiej dobrze przemyśleć swój wybór – trafienie w gust osoby, która ma otrzymać prezent, w końcu sprawi radość wszystkim zainteresowanym. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*