Nieruchomości i budownictwo

Zastosowania rurki termokurczliwej

Zastosowania rurki termokurczliwej
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rurki termokurczliwe, nazywane powszechnie koszulkami, to znakomite rozwiązania stosowane przede wszystkim do oznaczania oraz zabezpieczania różnego rodzaju kabli i przewodów. Powszechnie wykorzystuje się je w przemyśle, handlu, a także domach prywatnych. Ich użyteczność jest dostrzegalna zwłaszcza w trakcie napraw i wszelkich czynności o charakterze konserwacyjnym. Warto podkreślić, że rurka termokurczliwa odznacza się wyjątkowo dużą wytrzymałością i odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Niepozorny, ale niezwykle przydatny produkt

Rurki będące przedmiotem niniejszego artykułu pozwalają na rozwiązanie wielu problemów zaistniałych na płaszczyźnie produkcyjnej, domowej czy warsztatowej. Wytwarza się je z polietylenu, dlatego po podgrzaniu do określonej temperatury (najlepiej 130-200 stopni Celsjusza) znacznie zmniejszają średnicę, ściśle przylegając do danego podłoża i doskonale przyjmując jego kształt. Jednocześnie są odporne zarówno na czynniki chemiczne, jak i biologiczne czy atmosferyczne (niestraszne są im żadne temperatury, nawet -60ºC czy +250ºC). Dobrej jakości rurki kupimy m.in. w tym sklepie internetowym: https://piekarz.pl. Oto najczęstsze zastosowania omawianych produktów:

  • nadają się idealnie na izolację przewodów elektrycznych
  • sprawdzają się jako oznaczenia końcówek kabli (występują w aż 7 różnych kolorach)
  • są używane do wykonywania wiązek przewodów (można do nich przed obkurczeniem bez problemu wprowadzić przewód)
  • mogą występować w roli obkurczeń na określonych elementach z metalu czy drewna (m.in. na wędkach, uchwytach czy rękojeściach lasek dla osób niewidomych)
  • nadają się do łączenia rurek, wałków oraz prętów metalowych, drewnianych, szklanych, plastikowych, a nawet gumowych

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*