Czas wolny

Skąd wziąć opakowania na płyty?

Skąd wziąć opakowania na płyty?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płyty CD i DVD powoli wychodzą z mody. Jednak w dalszym ciągu wielu z nas posiada ich mnóstwo. Mamy na nich filmy kinowe, oprogramowanie, własne nagrania wideo, jak choćby pamiątki z wesela, chrzcin czy innych uroczystości rodzinnych. Płyty nie powinny nigdy leżeć luzem, ponieważ wtedy może dojść do ich uszkodzenia. Na szczęście możemy kupić różnego rodzaju ciekawe opakowania.

Zamawiamy digipacki

Dawniej płyty trzymano przede wszystkim w foliowych, lub papierowych torebkach, które jednak łatwo się niszczyły. Stosowano także plastikowe, zamykane opakowania, które mogły pomieścić jedna lub dwie płyty. Rozwiązanie to dobrze chroniło nośniki, jednak było niewygodne, gdyż zajmowało dużo miejsca i mogło mieścić bardzo ograniczoną ich ilość. Dziś popularne stają się digipacki, których przykłady możemy obejrzeć tutaj: http://drukfolder.pl/opakowania-na-plyty-cddvd/. Mogą pomieścić nawet do ośmiu płyt CD lub/i DVD, jednocześnie posiadać nadruk odpowiedni dla danych znajdujących się na nośnikach.

Inne rodzaje opakowań

Jeśli jednak na płytach znajdują się dane nie aż tak ważne, czyli jakieś programy czy sterowniki, możemy spokojnie trzymać je w kopertach lub foliach. Są one tańsze, jednak nie zapewniają aż tak dobrej ochrony i nie są aż tak komfortowe w użytkowaniu, jak wspomniane wcześniej digipacki. Niemniej papierowe lub foliowe opakowania na płyty w podstawowym stopniu chronią je przed porysowaniem, a to właśnie rysy najczęściej czynią CD lub DVD trudnym do odczytania, lub w ogóle nieczytelnym.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*