Czas wolny

Wyjazd za granicę – jaki środek transportu wybrać?

Wyjazd za granicę – jaki środek transportu wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór transportu to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmiesz planując wyjazd za granicę. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników, od budżetu po komfort i wygodę.

Samolot

Podróż samolotem jest wygodna, ale również kosztowna – zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę opłaty za bagaż i inne wydatki. Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach podróży samolotem, rozważ skorzystanie z autobusu lub pociągu. Nie jest to tak szybkie jak lot, ale pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i uniknąć kłopotów związanych z bezpieczeństwem na lotnisku.

Autobus/bus

Jest to bardzo powszechny sposób poruszania się w Europie, zwłaszcza jeśli podróżujesz w grupach i nie masz nic przeciwko dzieleniu przestrzeni z innymi ludźmi. Koszt jest rozsądny, zwłaszcza jeśli kupisz bilety z wyprzedzeniem. Minusem jest to, że pojazdy te mogą być dosyć wolne i często stoją w korkach.

Pociąg

Pociągi są prawdopodobnie najbardziej popularnym środkiem transportu w Europie, ponieważ są stosunkowo szybkie i wygodne. Są również bardzo bezpieczne i niezawodne, ale ma to swoją cenę: bilety mogą być drogie, jeśli nie zarezerwujesz ich z dużym wyprzedzeniem lub jeśli podróżujesz w godzinach szczytu, takich jak weekendy lub święta. 

Busy z Krakowa do Wiednia odjeżdżają stosunkowo często i w korzystnych cenach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*