Człowiek i styl

Co można palić zamiast papierosów?

Co można palić zamiast papierosów?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz wyższe akcyzy, spadek jakości wyrobów tytoniowych. czy problem z dostępem do papierosów. Jeżeli jedna z tych rzeczy jest Ci bliska, może to już pora by pomyśleć nad pewną alternatywą. Palenie markowych papierosów z roku na rok staję się dla codziennego palacza większym wyzwaniem, a także znacznie mniej opłacalnym biznesem. Rosnące ceny potrafią odrzucić nawet najbardziej zagorzałego wieloletniego fana palenia tytoniu. Według badań z 2014 roku co najmniej 30 proc. Polaków korzysta z tej przyjemności. Lecz większość z nich kupuje już gotowy produkt, przygotowany przez wielkie koncerny tytoniowe. Jak dobrze poradzić sobie z tym problemem? Takie pytania nurtują coraz to większe grono osób palących. Odpowiedź na nie jest bardzo prosta. 

Własnoręczne kręcenie tytoniu

Najrozsądniejszym w takiej sytuacji będzie wytwarzanie papierosów samemu. Oprócz samej przyjemności płynącej z palenia własnoręcznie zrobionych papierosów, jest to znakomite rozwiązanie dla naszego portfela. Gotowy tytoń, z którego zrobimy naszą fajkę, kosztuję zazwyczaj w okolicach jednej paczki jaką kupujemy w sklepie. Sprawienie już jednego mniejszego opakowania może zrekompensować nam zakup co najmniej 40 papierosów. Produkty tego typu można znaleźć w każdym dowolnym sklepie zajmującym się tą branżą. Co ciekawe, przy szukaniu odpowiedniego dla siebie wyrobu możemy spotkać bardzo dobrze znane nam marki.  

Bibułki

Do stworzenia pierwszego papierosa będą nam potrzebne bibułki do tytoniu. Bletki, bo tak inaczej je nazywamy, są cienkimi kawałkami papieru, w które ubijamy dowolnie wybrany przez nas wyrób. Oprócz klasycznej fajki, do środka zapakować można również wszelkiego rodzaju ususzone zioła. Są one proste w użyciu, po nabraniu wprawy można kręcić papierosy w naprawdę szybkim tempie. Bletki mogą być wybielane, niewybielane, przezroczyste, czy krótkie. Dla leniwych, istnieją także gotowe już skręty. Wybór jest naprawdę szeroki. Produkuje się nawet bletki smakowe, które mogą oddawać smak naszych ulubionych owoców. Lecz oprócz nich, będziemy potrzebować jeszcze jednej rzeczy. Do poprawnego skręcenia za pomocą bibułek, niezbędne będą również filterki, które negują możliwość przedostania się toksycznych substancji do naszych płuc. Odpowiedzialne są również za równomierne palenie się naszego skręta, kiedy zaciągamy się. Posiadając wszystkie te przedmioty, jesteśmy w stanie zacząć spokojnie kręcić nasze pierwsze fajki. 

Akcesoria do palenia

Wraz z rozwojem kultury własnoręcznego tworzenia wyrobów do palenia, rozwinęły się narzędzia, pozwalające nam wykonywać to jeszcze wygodniej. Jednym z takiego wyposażenia jest na pewno tacka, która pozwoli zachować ład podczas każdego kręcenia. Takie tacki, jak i w wszelkiego rodzaju tanie bletki można zaopatrzyć się na takich stronach jak https://vaporshop.pl/pl/14-bibulki, nabywając dobrej jakości produkty. Użytecznym narzędziem może okazać się również młynek, który pozwoli nam rozdrobnić zawartość naszego skręta. Ułatwi to ubijanie, lecz również pozwoli łatwiej rozłożyć całość na bletce. 

W taki sposób możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, a także sprawdzić nasze umiejętności we własnoręcznym tworzeniu papierosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*