Człowiek i styl

Co przyda się na długie, jesienne spacery?

Co przyda się na długie, jesienne spacery?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnie dni dość mocno pokazały, że lato już za nami. Okres jesienny nie powinien jednak zniechęcać nas do aktywności w postaci spacerów. Ruch powinien być obecny w naszym życiu niezależnie od pory roku, dlatego też warto zadbać o odpowiednie elementy ubioru. Właściwe, wygodne wyposażenie sprawi, że spacerowanie jesienią będzie jeszcze przyjemniejsze.

Buty to podstawa

Nic tak nie wpływa na komfort pieszych wycieczek, jak dobre obuwie. Buty, które wybieramy na jesienny spacer, powinny być dostosowane nie tylko do długości trasy, ale także jej zróżnicowania. Jeżeli spacerujemy uliczkami i parkowymi alejkami, a za oknem pada deszcz, to z pewnością wystarczą nam wygodne kalosze. W przypadku bardziej wymagającej drogi takiej jak w lesie czy na górskich szlakach, zdecydowanie lepiej wybrać komfortowe buty trekkingowe, które zapewnią stopie stabilność i odporność na kontuzję. Obuwie tego typu dostępne jest w wielu fasonach i kolorach, dlatego też każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Kurtki polecane na jesienne przechadzki

Kolejnym, równie ważnym elementem ubioru, jest odpowiednia kurtka. Taka część stroju powinna wyróżniać się kilkoma istotnymi cechami, które sprawdzą się w przypadku zmiennej, jesiennej aury. Kurtki dostępne np. na stronie https://salewa24.pl/pol_m_Ona_Odziez-damska_Kurtki_Kurtki-przeciwwiatrowe-1212.html wyróżniają się przede wszystkim nieprzemakalnością, która zapewni nam komfort nawet w czasie tych deszczowych dni. Dobre odzienie wierzchnie powinno być także stosunkowo ciepłe, należy jednak pamiętać, że to jeszcze nie zima, a podczas spaceru organizm z pewnością się rozgrzeje. Warto zwrócić także na jakość materiału, który musi być przewiewny, przyjazny dla skóry i niekrępujący ruchów.

Co spakować do plecaka?

Podczas długich spacerów warto mieć ze sobą także odpowiednie wyposażenie, które może przydać się w trakcie przechadzki. W zależności od tego, jak długa to wyprawa, warto spakować jakąś kanapkę na drogę lub batonik dostarczający sporej dawki energii. Koniecznie trzeba pamiętać też o wodzie mineralnej lub ciepłym napoju w termosie, który pozwoli się rozgrzać i nabrać sił. Poza piciem i jedzeniem warto pomyśleć o dodatkowym płaszczu przeciwdeszczowym, parasolce i lekkich rękawiczkach.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*