Mieszkanie

Podstawowe kuchenne wyposażenie

Podstawowe kuchenne wyposażenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdej kuchni powinno się znaleźć wiele różnych urządzeń i akcesoriów, a także narzędzi potrzebnych do przygotowywania i podawania posiłków. Do takich niezbędników zaliczamy m.in. sprzęt AGD w postaci lodówki, zamrażarki i kuchenki gazowej, komplet obiadowy składający się z naczyń i sztućców oraz zestaw garnków do gotowania. To oczywiście tylko przykłady, bo produktów na tej liście jest znacznie, znacznie więcej. Zostaną one wymienione i pokrótce opisane w dalszej części tego artykułu. 

Lista niezbędnych rzeczy jest wyjątkowo długa 

Kuchnia to przestrzeń, w której przede wszystkim przyrządzamy i spożywamy posiłki. Dlatego też w pierwszej kolejności powinna ona zostać wyposażona w odpowiednie urządzenia AGD (lodówka, kuchenka), a także zestaw trzech dobrej jakości noży – mały (służący do obierania), nieco większy z długim i dosyć cienkim ostrzem (do krojenia) oraz długi z szerokim ostrzem (do siekania i krojenia produktów spożywczych w plastry, np. mięsa czy chleba). Poza tym przyda się metalowa tarka, deska do krojenia, młynek do pieprzu, obieraczka do warzyw, korkociąg, mikser, durszlak oraz sitko, a także naczynia żaroodporne z przykryciem. Z całą pewnością nie obejdzie się też bez:

– zestawu garnków – o różnych pojemnościach, najlepiej wybierać masywne ze stali (z grubym dnem)

– kilku patelni – zróżnicowanych pod względem rozmiarów, w tym m.in. klasyczna, grillowa, żeliwna, teflonowa itp.

naczyń z ceramiki – kubki, talerze (małe i duże, głębokie i płytkie), filiżanki, miski, patery, sosjerki, półmiski; na https://witeks.pl/ceramika-wedlug-kolekcji-boleslawiec można sprawdzić przykładowe zestawy

– zestawu sztućców – m.in. noże, widelce i widelczyki deserowe, łyżki i łyżeczki, chochelki do zupy, szczypce do sałaty  

– czajnika tradycyjnego lub elektrycznego (przewodowy, ewentualnie bezprzewodowy)

– dzbanków na herbatę i inne napoje

– pojemników na wszelkie przyprawy 

– drobnego AGD, w tym zwłaszcza blendera, ekspresu do kawy oraz robota kuchennego

– formy do pieczenia ciast

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*