Człowiek i styl

Czego nie może zabraknąć na nagrobku?

Czego nie może zabraknąć na nagrobku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nagrobek jest bardzo ważną częścią pogrzebu i powinien być zaprojektowany tak, aby odzwierciedlał życie osoby honorowanej. Powinien być również trwałym hołdem dla osoby, która odeszła, więc ważne jest, aby uzyskać głowę na ten projekt.

Oto kilka rzeczy, których nie powinieneś pomijać w swoim nagrobku:

Imię

To może wydawać się nie do pomyślenia, ale byłbyś zaskoczony, jak wiele osób zapomina o tym kroku. Zmarły musi mieć imię na swoim nagrobku i nie powinno być żadnych nieporozumień co do tego, kogo honoruje.

Data

Data śmierci może pomóc członkom rodziny w ustaleniu, kiedy powinni częściej odwiedzać cmentarz lub czy chcą robić specjalne plany w określonych dniach.

Zdjęcie na nagrobku

Dobrym pomysłem jest posiadanie zdjęcia na nagrobku ukochanej osoby, zwłaszcza jeśli znajduje się ona na cmentarzu publicznym, gdzie jest wiele osób, które jej nie znają. Pomoże im to zapamiętać, kim był jako osoba i ułatwi im odniesienie się do osoby, której nie znali osobiście. Jeśli zależy nam na dobrze wykonanym zdjęciu nagrobkowym naszej bliskiej osoby to warto zajrzeć na stronę https://opal.lublin.pl/pl.

Symbol religijny

Jeśli Twój ukochany był religijny, to umieszczenie ikony takiej jak anioł lub krzyż jest ważne, aby został zapamiętany jako taki przez przyszłe pokolenia.

Lekcja życia

Może to być cokolwiek od „żyj każdym dniem, jakby to był twój ostatni” do „nie oceniaj innych, dopóki nie wejdziesz w ich buty”. To będzie zależało od tego, jaką osobą była twoja ukochana osoba i jakie przesłanie chciałaby, aby ludzie pamiętali po ich odejściu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*