Zdrowie

Co powinniśmy robić, aby zadbać o nasz wzrok?

Co powinniśmy robić, aby zadbać o nasz wzrok?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie pomyślałbyś o tym, żeby nie zadbać o swoje zęby, więc dlaczego miałbyś zaniedbać swoje oczy? Ważne jest, abyś dbał o swój wzrok, abyś mógł dalej cieszyć się życiem.

Choroby oczu są główną przyczyną ślepoty na całym świecie. Większości chorób oczu można zapobiec lub kontrolować poprzez wczesne wykrycie i właściwe leczenie. Oto kilka wskazówek, jak możesz zadbać o swoje oczy:

Chodź na regularne badania oczu

Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla siebie i swoich bliskich. Odpowiednie badania może przeprowadzić optometrysta Poznań, jest przykładowym miastem w którym specjalista sprawdzi, czy nie masz oznak wczesnej choroby oczu i innych schorzeń, które mogą wpływać na wzrok, w tym cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi i wysokiego poziomu cholesterolu.

Wykonuj kompleksowe badanie dylatacyjne oczu co najmniej raz na dwa lata, jeśli nie masz oznak lub objawów choroby oczu; częściej, jeśli jest to konieczne ze względu na czynniki ryzyka, takie jak rodzinne występowanie chorób oczu, przebyte urazy lub operacje oczu, wcześniejsze zabiegi laserowe, przyjmowanie leków (np. kortykosteroidów) lub jeśli występują inne schorzenia (np. cukrzyca).

Noś okulary przeciwsłoneczne z ochroną UV

Noś okulary przeciwsłoneczne z ochroną przed promieniowaniem UV podczas przebywania na zewnątrz w godzinach dziennych, gdy światło słoneczne odbija się od pokrytych śniegiem terenów lub powierzchni wody, takich jak jeziora i oceany, ponieważ odbicia te mogą uszkodzić Twój wzrok.

Jedz zdrowo

Jedz zdrową dietę, w tym pokarmy bogate w witaminy i minerały. Na przykład, ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, papryka i brokuły zawierają luteinę i zeaksantynę – dwa przeciwutleniacze, które pomagają chronić oczy przed wolnymi rodnikami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*