Zdrowie

Implanty zębów – co warto o nich wiedzieć?

Implanty zębów – co warto o nich wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Implanty stomatologiczne to doskonały sposób na uzupełnienie brakujących zębów. Są trwałe, mocne i wyglądają naturalnie.

Co to są implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne to tytanowe elementy przypominające śruby, które umieszcza się w kości w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się ząb. Implant jest zakotwiczony w kości szczęki za pomocą metalowego pręta zwanego łącznikiem, który łączy go z koroną lub innym uzupełnieniem. W zależności od sytuacji i preferencji można to zrobić podczas jednej wizyty lub w ciągu kilku miesięcy.

Dlaczego warto wybrać implanty stomatologiczne?

Do zalet implantów stomatologicznych należą:

Stała wymiana zębów – W przeciwieństwie do protez zębowych implanty stomatologiczne wyglądają i są odczuwane jak własne zęby, ponieważ są wykonane z tytanu, który z czasem integruje się z kością szczęki. Nie mają też ruchomych części, więc nie wymagają konserwacji, czyszczenia ani napraw, jak w przypadku protez czy mostów. Implanty stomatologiczne pomagają również zapobiegać utracie kości (osteoporozie) spowodowanej starzeniem się, ponieważ integrując się z otaczającą je tkanką, stymulują wzrost nowej kości wokół siebie.

Poprawa zdolności żucia – protezy zębowe mogą ograniczać żucie, ponieważ nie są dobrze dopasowane do pozostałych zębów i mogą się poluzować podczas jedzenia, co utrudnia żucie i powoduje dyskomfort dla pozostałych zębów.

Jeśli  chcesz skorzystać z takiej opcji, to most na implantach Kraków, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*