Zdrowie

Jak często należy chodzić na wizyty do stomatologa?

Jak często należy chodzić na wizyty do stomatologa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regularne kontrole dentystyczne to konieczność dla każdego, kto chce się cieszyć pięknym, zdrowym uśmiechem. Nieleczona próchnica oraz inne choroby jamy ustnej mogą szybko spowodować powstanie ubytków w zębach, a w skrajnych przypadkach może to doprowadzić do konieczności ich usunięcia. Jak często umawiać się więc na przeglądy i jakie zabiegi dodatkowe warto przeprowadzać?

Dzieci – nawet co 3 miesiące

Zęby mleczne są bardzo narażone na rozwój próchnicy, która potrafi w ekspresowym tempie zdewastować piękny, dziecięcy, uśmiech. Jej pierwsze objawy mogą być nie do uchwycenia gołym okiem – są to niewielkie dziurki lub białe plamki. I między innymi dlatego, dzieci posiadające mleczne zęby powinny zasiadać na fotelu u dentysty co 3 miesiące. W tym czasie, próchnica nie zdąży dokonać aż tylu zniszczeń, a jej leczenie będzie znacznie łagodniejsze i bezbolesne.

Trzeba też pamiętać, że w sytuacji kiedy próchnica pojawiła się już na mleczakach, bardzo prawdopodobne jest, że obejmie też następnie zęby stałe.

Dorośli – najlepiej co pół roku

Im częstsze wizyty kontrolne u stomatologa, tym mniej inwazyjne leczenie. I dlatego, najlepiej umawiać się na przegląd co pół roku. Można w ten sposób uniknąć mało przyjemnego leczenia kanałowego lub ekstrakcji zębów. Poza tym, dobrze jest też raz w roku przeprowadzać zabiegi higienizacyjne, takie jak piaskowanie oraz scaling. Pozbywając się kamienia oraz płytki nazębnej, jeszcze lepiej chroni się zęby przed próchnicą. Oczywiście, kluczowe jest żeby wybierać stomatologów cieszących się jak najlepszymi opiniami oraz posiadających nowoczesne urządzenia. Warto zajrzeć choćby na stronę: https://www.studio-usmiechu.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*