Bez kategorii

Z jakich materiałów powinny być wykonane zabawki, aby były bezpieczne?

Z jakich materiałów powinny być wykonane zabawki, aby były bezpieczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabawki są obecnie dostępne niemal w każdym sklepie. Nie tylko dedykowanym dzieciom, ale również w dużych supermarketach z szeroką ofertą przemysłowo – spożywczą, a także w kioskach, czy stacjach benzynowych. Nierzadko dołączane są również do różnego rodzaju czasopism i gazet, stanowiąc dużą atrakcję dla naszych dzieci. Zwłaszcza te gratisowe przedmioty są przykładem sporych wątpliwości. Specjaliści zastanawiają się, czy powinny być one w ogóle dopuszczone do użytku.

Wybierając zabawkę dla dziecka, należy zwracać uwagę na wiele parametrów technicznych, które decydują o jego późniejszym bezpieczeństwie. Wśród najważniejszych wymienia się między innymi: oznakowanie wiekowe, znaki jakości, wielkość, wykonanie, kształt, zapach, otwory i ruchome części. Jedną z najważniejszych jest jednak materiał. Posiadający odpowiednie certyfikaty daje pewność, że jest przyjazny i bezpieczny dla dziecka, niezależnie od formy zabawy.

Po czym poznać dobre zabawki?

Solidne i bezpieczne dla dziecka zabawki wykonane są z dobrej jakości materiału, który nie zepsuje się po pierwszym użyciu, nie straci spójności, ani innych właściwości. Materiałem nieodpowiednim dla malucha jest z pewnością szkło, które z łatwością można uszkodzić, co jest bardzo niebezpieczne. Jeśli chodzi o popularne samochodziki drewniane, to stanowią one alternatywę dla plastikowych wersji, które mogą zawierać toksyczne dla dzieci związki. Lepiej też, gdy drewniane zabawki są lekkie, ponieważ łatwiej nimi manipulować. Gładkie powierzchnie są dla maluchów całkowicie bezpieczne, a zaokrąglone kształty łatwiej chwytać, trenując motorykę małą. Drewniane zabawki są klasycznym rozwiązaniem, które sprawdza się od wielu lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*