Biznes i usługi

Czy wymianę części w aucie lepiej zlecić mechanikowi?

Czy wymianę części w aucie lepiej zlecić mechanikowi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednia diagnostyka usterki auta, a wymiana części samochodowych to dwie strony tego samego medalu. O ile w przypadku ustalenia, co pojazdowi dolega, przeważnie potrzebna jest wizyta u mechanika, to jeśli idzie o zamianę podzespołów uszkodzonych na nowe, wiele osób stara się wykonać tę operację na własną rękę. Czy słusznie?

Czy fachowiec zawsze jest niezbędny?

Warto na wstępie zaznaczyć, że mechanik niekoniecznie musi być specjalistą najwyższego sortu. Wystarczy wejść na pierwsze lepsze z brzegu forum, aby poczytać o naciąganiu na nieistniejące awarie, lub fuszerki podczas reperacji. Są przypadki, kiedy samodzielnie możemy wymienić części samochodowe Land-Rover, Fiat oraz auta wielu innych producentów, mają zastosowane takie same lub bardzo podobne rozwiania. Sprawia to, że jeśli sami kiedyś niektóre elementy wymienialiśmy, lub mamy znajomego, który to robił, możemy spróbować podjąć się tego samodzielnie. Z drugiej strony do wielu zadań potrzebne są specjalistyczne i drogie narzędzia, co sugeruje konieczność wizyty w warsztacie.

Jakie montować części?

Jakość, cena oraz dostępność części to już inna para kaloszy. Załóżmy, że chcemy zreperować samochód, a mechanik podaje nam cenę całościową za robociznę i materiały. Jakich części użyje — tego do końca nie wiemy i o ile nie jesteśmy dociekliwi, zapewne szybko się nie dowiemy. Inną sprawą jest, że wielu z nas ma sprawdzonych producentów zamienników. Właściciel warsztatu ma natomiast zaufaną hurtownię, w której akurat towaru od tego wytwórcy nie ma. Szczególnie problematyczne bywa to, kiedy naprawiamy pojazd marki w naszym kraju mniej popularnej, takiej jak np. SAAB. W takiej sytuacji najlepiej samemu zamówić w internecie części np. na https://getparts.pl/marki/saab (https://getparts.pl/marki/saab i dostarczyć je do warsztatu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*