Biznes i usługi

Czy znalezienie dobrego pracownika jest trudnym zadaniem?

Czy znalezienie dobrego pracownika jest trudnym zadaniem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obserwując polski rynek pracy pod kątem liczby osób poszukujących zatrudnienia, oraz ilości ofert pracy od przedsiębiorców można zauważyć, że w pewnych okresach nie ma pod tym względem równowagi. Czasem następuje wzrost wskaźników bezrobocia i trudno znaleźć zatrudnienie zgodne z kwalifikacjami. W innych okresach przedsiębiorcy mają trudności ze znalezieniem rąk do pracy; z czego wynika ten problem?

Sezonowość zatrudnienia

Wiosną i latem prowadzi się wiele prac budowlanych i remontowych, potrzebni są więc odpowiedni fachowcy. Jesienią wzrasta popyt na pracowników do przetwórni owoców. W innych okresach, przedsiębiorcy poszukują specjalistów do  konkretnego projektu, a po zakończeniu jego realizacji, zmuszeni są zredukować swoją kadrę. Większość osób w Polsce poszukuje stałego zatrudnienia, które zapewni im stabilizację finansową. Dlatego znalezienie dobrego pracownika do pracy tymczasowej jest trudnym zadaniem. Wymaga to sporo trudu w poszukiwaniu fachowców, którym w dodatku będą odpowiadały oferowane warunki zatrudnienia.

Optymalne rozwiązanie

Dużym ułatwieniem dla pracodawców jest korzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy. Pracą tymczasową najbardziej zainteresowani są obcokrajowcy przebywający w Polsce, lub przyjeżdżający do naszego kraju specjalnie w tym celu. Najczęściej są to osoby z Ukrainy. Poszukiwaniem dla nich zatrudnienia zajmuje się agencja pośrednictwa pracy tymczasowej, taka jak: http://www.laxowork.pl. Podejmuje się ona wszystkich czynności związanych z poszukiwaniem personelu dla firm. Specjaliści w dziedzinie rekrutacji znajdują dla przedsiębiorców osoby z odpowiednimi kwalifikacjami na kluczowe stanowiska. Poznają wymagania pracodawców i oczekiwania osób chętnych do podjęcia pracy. Na tej podstawie kompletują załogę, umożliwiając w ten sposób pracodawcy optymalizację kosztów zatrudnienia.

Obustronne korzyści

Pracownicy agencji są w wysokim stopniu kompetentni w ocenianiu kwalifikacji, umiejętności i motywacji osób szukających pracy. Dzięki temu trafnie dobierają fachowców na określone stanowiska. Przedsiębiorców omijają problemy z przeprowadzaniem rekrutacji, bo agencja przejmuje za nich wszystkie te obowiązki. Szczególnie ważne są procedury związane z załatwianiem formalności prawno – administracyjnych. W ich przeprowadzaniu agencja opiera się na znajomości kodeksu pracy i przepisach dotyczących zarządzania firmą. Ukraińcy mają trudności z samodzielnym poszukiwaniem zatrudnienia, z powodu bariery językowej.  Agencja specjalizująca się w pośrednictwie pracy dla obcokrajowców o tej narodowości, zapewni im profesjonalną pomoc w znalezieniu zatrudnienia na czas określony w polskim prawodawstwie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*