Człowiek i styl

Dlaczego powinniśmy zapisać dziecko do żłobka?

Dlaczego powinniśmy zapisać dziecko do żłobka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tempo życia, niestety, determinuje to ile czasu miewamy dla rodziny oraz na relaks. Będąc bardzo  zajętymi musimy pomyśleć o naszych dzieciach, zapewniając im czas w towarzystwie rówieśników, na zabawach oraz początkowej edukacji. 

Żłobek to niekiedy prawdziwe zbawienie

To nie jest jednak miejsce „przechowywania” potomstwa. To ich pierwsze interakcje, nowe doznania, wstępna asymilacja kultury oraz nadrzędnych postaw. Ważne jest, aby dzieci szybko zaadaptowały się do nowych warunków, nauczyły się porozumiewać z innymi dziećmi, nauczycielami i rodzicami, a to właśnie gwarantuje żłobek warszawa mokotów. 

Kuźnia talentów

Ponadto mogą rozwijać swoje zdolności w różnych dziedzinach – fizycznej, intelektualnej i emocjonalnej. Ceniony żłobek warszawa mokotów to miejsce, w którym kiełkujące talenty najmłodszych zostają zauważone i „zabrane” na warsztat. Troszcząc się o dostrzegalne zainteresowanie dzieci pewnymi czynnościami, pamiętamy o podstawowych elementach, za które dla rozwoju dziecka odpowiada żłobek, a które rozwijane będą w przedszkolu.

Od tego jesteśmy:

  1. Żłobek pomaga dziecku przyzwyczaić się do tego, że w pewnym momencie rodzice nie będą przy nas, a w życiu funkcjonować będziemy przede wszystkim samodzielnie – to bardzo trudne, jednak konieczne;

  2. Jest doskonałym miejscem, w którym dziecko może nauczyć się dzielenia zabawkami i nawiązywania relacji z towarzyszami zabaw;

  3.  Żłobek rozwija w dzieciach empatię; uczą się one, jak zachowywać się w stosunku do innych, uczą się czym jest szacunek oraz tolerancja i wzajemność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*