Człowiek i styl

Sypialnia niemowlaka – co jest w niej niezbędne?

Sypialnia niemowlaka – co jest w niej niezbędne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie sypialni niemowlaka wcale nie jest trudne, jeżeli dobrze się nad tym zastanowimy. Wstawienie funkcjonalnych sprzętów znacznie ułatwi nam zajmowanie się nasza pociechą. Co zatem powinniśmy umieścić w pokoju niemowlęcia? Poniżej kilka sugestii.

Przede wszystkim dobre łóżeczko

Funkcjonalne łóżeczko to podstawa. Dobrze wybrać model, który będzie rósł razem z dzieckiem, czyli taki z możliwością regulacji wysokości materaca oraz z opuszczanymi barierkami. Do łóżeczka wybierzmy dobrej jakości dodatki. Tu przede wszystkim ważna jest pościel, którą można prać w wysokich temperaturach oraz posiadająca atesty bezpieczeństwa. Pościel effiki dodatkowo kusi pięknymi wzorami oraz certyfikatami bezpieczeństwa. Producent oferuje również ciepłe i miękkie kocyki.

Wygodna komoda

Wszyscy rodzice się zgodzą, że pomieszczenie drobiazgów niezbędnych przy opiece nad maluchem nie jest wcale łatwą sprawą. Zwłaszcza, że wszystkie potrzebne rzeczy muszą też być dość łatwo dostępne, by móc je bez problemu odnaleźć. W sypialni malucha lepiej zrezygnować z szafy na rzecz komody, gdyż wysuwane szuflady pozwalają na lepszy dostęp do przechowywanych w niej rzeczy. Warto wybrać model, do którego później łatwo dokupimy odpowiedni nakładki blokujące, aby raczkujące dziecko nie otwierało samodzielnie szuflad.

Przewijak

Wiadomo, że przewijanie dziecka jest możliwe korzystając z jakiegokolwiek podłoża, ale dobry przewijak bardzo ułatwi tę czynność. Kupując tego rodzaju wyposażenie zaopatrzmy się także w przynajmniej trzy prześcieradła do przewijakaka, gdyż tego rodzaju podkładka łatwo się brudzi, a o wiele wygodniej jest wyprać prześcieradło niż czyścić cały przewijak. Takie produkty można nabyć na http://www.amely.pl/przescieradlo-na-przewijak-i-do-wozka-id-141.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*