Człowiek i styl

Dlaczego warto regularnie wykonywać peeling chemiczny?

Dlaczego warto regularnie wykonywać peeling chemiczny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli masz jakiekolwiek schorzenia skóry, które wymagają stosowania leków, kremów lub balsamów na twarz, Twoja naturalna bariera ochronna może zostać naruszona. Może to skutkować suchością, podrażnieniami, a nawet infekcjami. Peelingi chemiczne są doskonałym sposobem na usunięcie uszkodzonych warstw skóry i odsłonięcie znajdującej się pod spodem zdrowszej skóry.

Czym są peelingi chemiczne?

Peeling chemiczny to zabieg kosmetyczny, w którym usuwa się wierzchnie warstwy skóry poprzez nałożenie na twarz roztworu i pozostawienie go na kilka minut. Roztwór powoduje oddzielenie się zewnętrznej warstwy martwych komórek skóry (zwanej naskórkiem) od wewnętrznej warstwy zdrowych komórek skóry (skóry właściwej). Gdy to nastąpi, spłukuje się obie warstwy skóry wodą i specjalnym środkiem oczyszczającym. W ten sposób odkryte zostają nowe, zdrowe komórki skóry, które wyglądają bardziej gładko i promiennie.

Wiele osób decyduje się na peeling chemiczny – mediderma.pl, ponieważ chcą mieć jaśniejszą i lepiej wyglądającą skórę bez konieczności poddawania się rozległym zabiegom kosmetycznym, takim jak zabiegi laserowe czy dermabrazja. Ponadto, jest to znacznie bezpieczniejsze niż inne rodzaje metod złuszczania.

Peelingi chemiczne są stosowane przede wszystkim w leczeniu drobnych linii i zmarszczek, ciemnych plam (takich jak uszkodzenia słoneczne), poważnych blizn potrądzikowych i ogólnego problemu z kolorytem skóry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*