Biznes i usługi

Czy po ukończeniu medycyny warto otworzyć własny gabinet?

Czy po ukończeniu medycyny warto otworzyć własny gabinet?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bycie lekarzem to niezwykle satysfakcjonujące, odpowiedzialne i ciężkie zajęcie. Aby zdobyć możliwość pracy w zawodzie, konieczne jest ukończenie medycyny, a następnie zrobienie specjalizacji. Cały proces trwa zazwyczaj 12 lat i wymaga dużego wysiłku oraz zaangażowania. Nic więc dziwnego, że osoby, które ukończyły medycynę, liczą na odpowiednio wysokie zarobki. Dlatego też większość lekarzy zastanawia się czy pracować w placówkach państwowych, czy nie otworzyć własnego gabinetu.

Większa elastyczność i możliwości

Oprócz wyższych zarobków, przykładowo dermatolog prywatnie Kraków zarabia 150-200 zł za konsultację (w placówce państwowej jest to zazwyczaj połowa tej kwoty), założenie własnego gabinetu ma szereg innych zalet. Największą z nich jest możliwość dostosowania godzin pracy do naszych potrzeb i trybu życia. Kolejnym plusem jest to, że wraz z rozwojem gabinetu, sami możemy dobierać personel, budując taki zespół, z którym dobrze nam się współpracuje.

Kardiolog, endokrynolog. stomatolog, okulista w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, czy Poznaniu, a także lekarz o dowolnej innej specjalizacji, pracujący w większym mieście, może liczyć na stosunkowo duże zarobki, jeżeli posiada własny gabinet. Aby ułatwić sobie start, warto najpierw popracować w placówce państwowej, żeby wyrobić sobie markę i zdobyć stałych pacjentów. Dzięki temu, kiedy zaczniemy pracować na własną rękę, od początku będziemy mogli liczyć na sporą ilość wizyt. Warto dbać o swoich pacjentów, którzy zadowoleni z naszych usług, będą polecać nasz gabinet dalej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*