Biznes i usługi

Do czego służy kalkulator leasingu?

Do czego służy kalkulator leasingu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciężko wyobrazić sobie prowadzenie biznesu bez korzystania z różnych form lewarowania. Jedną z najpopularniejszych, zaraz po kredycie inwestycyjnym jest leasing. To rozwiązanie wyjątkowo opłacalne dla firm. Mogą one dzięki niemu korzystać z nowych i bezpiecznych pojazdów, zamiast np. kupować auta używane. Obliczenie warunków leasingowania może okazać się jednak nie lada wyzwaniem. Warto wiedzieć więc, że dostępne jest narzędzie, które znacznie to ułatwia.

Jakie funkcje posiada kalkulator leasingu?

Jego głównym zadaniem jest obliczenie wysokości raty leasingowej netto bądź brutto – zależnie od marki pojazdu i instytucji finansowej, która go udostępnia. Wynik uzyskiwany jest w oparciu o wprowadzone dane, takie jak opłata wstępna, okres finansowania czy roczny limit kilometrów. Najczęściej dokonuje się tego za pomocą wygodnych i prostych w użyciu suwaków. Pozwalają one na wybór opcji jedynie w przedziałach, które przewidują warunki kredytowania konkretnego leasingodawcy. Przykładem rozwiązania tego typu jest kalkulator grupy finansowej Volkswagen: https://kalkulator.vwbank.pl/vw_leasing.

Poszczególne kalkulacje można ze sobą porównywać. To bardzo pomocne. Szczególnie w przypadku kiedy rozważa się wybór pomiędzy kilkoma różnymi modelami aut, a priorytet stanowią po prostu najniższe koszty. Każdą ofertę da się także pobrać na dysk, żeby np. rozważyć ją na spokojnie lub przedyskutować z partnerami biznesowymi.

Kalkulator prawdę powie

Narzędzie umożliwia dotarcie do obszerniejszych informacji na temat warunków leasingowania za pomocą kliknięcia w odpowiedni przycisk. Dzięki temu można dokładnie zaznajomić się z warunkami. Dowiedzieć się, co wlicza się w ratę leasingową. Często w pakiecie są np. naprawy i przeglądy. Jednym kliknięciem można zamówić również kontakt z konsultantem, gotowym udzielić szczegółowych odpowiedzi na dodatkowe pytania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*