Biznes i usługi

Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru kominiarza?

Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru kominiarza?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kominiarze są odpowiedzialni za czyszczenie i konserwację Twojego kominka lub pieca opalanego drewnem. Pęknięcia i nieszczelności, które mogą powodować zatrucie tlenkiem węgla sprawdza kominiarz Lublin jest miastem, w którym znajdziesz odpowiedniego koniarza do swoich potrzeb. Wybierając kominiarza, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka czynników. Oto kilka pytań, które warto zadać wykonawcy, zanim się go zatrudni:

Czy ma doświadczenie?

Kominiarstwo to specjalistyczna umiejętność, której opanowanie wymaga lat szkoleń. Upewnij się, że wykonawca ma doświadczenie z typem kominka, który masz i może wykonać pracę bezpiecznie.

Jaka jest Twoja stawka godzinowa?

Kominiarze pobierają opłaty za godzinę, więc ważne jest, aby wiedzieć, ile kosztuje ich czas z góry. Jeśli wystąpią jakieś komplikacje z przewodem lub kominem, nie chcesz, aby obciążali Cię za każdą dodatkową minutę spędzoną na miejscu.

Jak długo trwa czyszczenie mojego komina?

Różne rodzaje kominków wymagają różnych rodzajów czyszczenia. Niektóre są czyszczone tylko raz na kilka lat, podczas gdy inne wymagają częstszej konserwacji. Zapytaj o to, jak długo trwa każdy typ, abyś wiedział, czego się spodziewać, zatrudniając kogoś do tej usługi.

Jakie usługi oferujecie?

Niektórzy wykonawcy oferują pakiet all-inclusive, który obejmuje czyszczenie, inspekcję i naprawy lub wymianę w przypadku, gdy Twój kominek wymaga pracy po zakończeniu czyszczenia przewodu kominowego. Inni specjalizują się tylko w jednym obszarze i pozostawiają inne zadania innym profesjonalistom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*