Zdrowie

Do kogo się udać w razie uszkodzenia paznokcia?

Do kogo się udać w razie uszkodzenia paznokcia?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uraz paznokcia może zdarzać się dość często… jeszcze częściej bywa on lekceważony przez pacjentów. Z reguły wynika to z na pozór nieistotnej jego funkcji. Warto jednak zaznaczyć, iż paznokieć to nie tylko płytka znajdująca się na powierzchni palca, lecz również cała jego macierz, która znajduje się pod tzw. wałem paznokciowym i przy urazie paznokcia może ona również zostać uszkodzona. 

Zadanie dla specjalisty

Niewątpliwie paznokcie na palcach stóp są nieodłącznym elementem stóp. Z tego właśnie powodu w przypadku uszkodzenia paznokcia palca stopy warto udać się po profesjonalną poradę. Podolog Kondratowicza udziela takich porad oraz jest w stanie zaradzić na problemy związane ze stanem po urazie paznokcia. Przychodnia ta to miejsce, gdzie lekarze świadczą profesjonalne usługi podologiczne.

Najpierw zapoznaj się z ofertą

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję zapoznaj się z naszą ofertą wchodząc na stronę https://poradniastopy.pl/usluga/egzostoza-podpaznokciowa/. Znajdziesz tam ofertę profesjonalnych usług z zakresu opracowywania urazów paznokci u stóp. Strona internetowa została zaprojektowana w sposób czytelny i zrozumiały, aby każdy mógł bez problemu znaleźć interesujące go usługi. 

Czym może grozić uszkodzenie paznokcia?

Przede wszystkim może ono skutkować zmianami chorobowymi w obrębie tkanki paznokciowej, która jest wrażliwa na wszelkie urazy. Niebezpieczeństwo zakażenia jej jest szczególnie wysokie, jeśli rana jest zanieczyszczona. Ponadto uszkodzenie paznokcia w okolicach jego nasady może powodować zmiany w macierzy paznokcia, co może skutkować złym wzrostem danego paznokcia w przyszłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*