Technologie & IT

Filtry do klimatyzacji – rodzaje i przeznaczenie

Filtry do klimatyzacji – rodzaje i przeznaczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja budynków i pomieszczeń wymaga zastosowania specjalnych filtrów dedykowanych do pochłaniania nieczystości. Gwarantują one dostęp do czystego, rześkiego powietrza, wolnego od pyłów, toksyn, mikroorganizmów i innych niepożądanych składników. Filtry Mają też wpływ na konserwację całego układu oraz przedłużają jego żywotność.

Jaki filtr do klimatyzacji warto wybrać?

Wśród oferowanych w sklepach znajdziesz kilka odmiennych typów filtrów, przeznaczonych do różnych zadań i różnych systemów. Mogą różnić się konstrukcją, zastosowanymi materiałami, a także oferowanym poziomem skuteczności.

Pierwszym typem są filtry wstępne, które wykorzystuje się na początkowym etapie oczyszczania powietrza. Mogą być to filtry o konstrukcji kasetowej lub kieszeniowej.

Filtry HEPA to bardzo wydajne filtry, które gwarantują najwyższy poziom pochłaniania zanieczyszczeń. Warto wybierać je do miejsc szczególnie narażonych na emisję zanieczyszczeń (np. firmy wytwórcze) oraz użytkowanych przez dużą liczbę osób. Z ich ofertą zapoznasz się pod linkiem: https://www.filterpoz.pl/o-filtracji/do-klimatyzacji/.

Znajdziesz także filtry elektrostatyczne, w których pracy wykorzystuje się zjawisko jonizacji zanieczyszczeń. Wytwarzając pole elektrostatyczne, przyciągają one zanieczyszczenia, uniemożliwiając ich powrót do układu.

Dostępne są także filtry fotokataliczne, wykorzystywane do usuwania przede wszystkim lotnych związków toksycznych oraz pochłaniania mikroorganizmów. Dostające się do filtrów zanieczyszczenia zostają zneutralizowane do bezpiecznej dla człowieka postaci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*