Technologie & IT

Akumulatory trakcyjne – do jakich pojazdów się nadają?

Akumulatory trakcyjne – do jakich pojazdów się nadają?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Akumulator to ważna część wszelkiego rodzaju pojazdów – odpowiada za uruchamianie silnika. Dostępnych jest wiele rodzajów baterii, a każdy z nich prezentuje nieco inne właściwości, jak i zastosowanie. Jednym z nich jest akumulator trakcyjny, który zgodnie ze swoją nazwą, przeznaczony jest do napędzania urządzeń będących w ruchu. Jest zatem stworzony do cyklicznych i głębokich rozładowań. Jak jest zbudowany i do czego służy? Szczegółowe informacje, jak i szeroki asortyment tego rodzaju akumulatorów można znaleźć na stronie:  https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulatory-trakcyjne-trojan-melex-c-13.html.

Napędzanie urządzeń, które są w ruchu

Ze względu na swoją budowę akumulatory trakcyjne znajdują zastosowanie w podnośnikach platformowych, elektrycznych wózkach widłowych, pojazdach elektrycznych, a także wózkach inwalidzkich. Coraz częściej wykorzystywany jest także w instalacjach Odnawialnych Źródeł Energii.

Niektóre z polskich miast zdecydowały się też na zakup autobusów i trolejbusów, które zawierają właśnie akumulatory tego typu. Czym się cechują? To system bateryjny, który składa się z ogniw łączonych szeregowo i równolegle w tzw. bloki, dzięki czemu w pewnym zestawieniu tworzy moduły. Są one łączone w sposób szeregowy, by uzyskać niezbędną dla systemu pojemność. W niektórych przypadkach wystarczy jeden, w innych należy połączyć do 6 modułów po 60 kWh. System baterii zarządzany jest wielopoziomowym układem elektronicznym, który kontroluje pracę i kondycję wszystkich ogniw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*