Technologie & IT

Jak bezpiecznie holować samochód ?

Jak bezpiecznie holować samochód ?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Holowanie pojazdów wymaga zachowania dużej ostrożności przez obu kierowców. Konieczna jest także ścisła współpraca pomiędzy nimi. Najważniejsze zasady bezpiecznego holowania to :

  • podczas holowania należy jechać bardzo powoli. W razie trudnej i niespodziewanej sytuacji będzie nam znacznie łatwiej zapanować nad samochodem,
  • na czas holowania najlepiej jest wybierać mało uczęszczane trasy. Poza tym przed jazdą warto omówić całą drogę, aby nie było żadnych nieporozumień pomiędzy kierowcami,
  • należy zastosować się bezwzględnie do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i odpowiednio oznaczyć oba samochody. Nie wolno zapominać o włączeniu świateł mijania. Jeżeli mamy ograniczoną widoczność musimy w samochodzie holowanym włączyć również światła pozycyjne, a nie mijania, bowiem mogłyby one w bardzo łatwy sposób oślepić osobę kierującą pojazdem holującym.
  • przed ruszeniem należy ustalić podstawowe zasady komunikowania się. W razie konieczności można na przykład posługiwać się wcześniej ustalonymi gestami.
  • podczas samego holowania samochodu należy utrzymywać w miarę możliwości stałą prędkość. Należy unikać gwałtownego hamowania i przyspieszania i czuwać nad odpowiednim naciągiem linki holowniczej. Hol, który będzie wlókł się po ziemi może zaplątać się w koła i być przyczyną wypadku.

    Jeżeli nasz samochód odmawia definitywnie posłuszeństwa, lub gdy nie można z jakiś powodów holować go na lince, należy wezwać pomoc drogową, która odholuje samochód na lawecie. Należy jednak mieć na uwadze, że taka usługa taniego holowania może być ciężko dostępna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*