Biznes i usługi

Jak dbać o czystość podłóg w obiektach publicznych?

Jak dbać o czystość podłóg w obiektach publicznych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W czasach zarazy koronawirusa musimy być bardzo ostrożni i robić wszystko, by nie przyczyniać się do rozwoju epidemii. W tym celu obiekty użyteczności publicznej muszą szczególnie sumiennie wykonywać swój obowiązek odkażania pomieszczeń. Oczywiście nawet w normalnych warunkach jest to koniecznością, jednak obecnie urasta do rangi sprawy najważniejszej. Sprawdzamy w jaki sposób można dbać o czystość i odpowiednią dezynfekcję podłóg w obiektach publicznych.

Częste mycie

Przede wszystkim podłogi muszą być przez cały czas myte. Praktycznie co kilkanaście minut pracownik powinien dokonywać czyszczenia, za pomocą wody z rozpuszczonym silnym detergentem bakteriobójczym. Efektem ubocznym mogą być intensywne zapachy wyżej wymienionych środków, jednak zdrowie i życie ludzi jest ważniejsze. Można też wykorzystać specjalne maty dezynfekcyjne, które rozkłada się na podłodze tak, jak zwykły dywan. Są one nasączone środkami zabijającymi bakterie i wirusy, przez co ludzie nie mają szans wnieść ich do wnętrza budynku na swoich butach. Rozwiązuje się też problem nieprzyjemnych zapachów, ponieważ maty ich nie wydają.

Środki dezynfekcyjne

By odpowiednio zadbać o czystość podłogi, należy również stosować odpowiedniego rodzaju detergenty. Muszą one zabijać wszystkie bakterie i zarazki, ale jednocześnie nie stanowić zagrożenia dla człowieka. Można też wykorzystać lampy emitujące światło UV-C, które powszechnie stosuje się do sterylizacji pomieszczeń. Byłoby to jednak problematyczne w czasie otwarcia obiektu, ponieważ w czasie pracy takiej lampy nikt nie może przebywać w środku. Natomiast w przypadku stosowania mat dezynfekcyjnych, takich jak te, które są dostępne na https://www.aximo.pl/maty-specjalne/maty-dekontaminacyjne/, nie ma konieczności używania żadnych dodatkowych detergentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*