Człowiek i styl

Jak dobrać fryzurę do konkretnego kształtu głowy?

Jak dobrać fryzurę do konkretnego kształtu głowy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, jak dobrać fryzurę do konkretnego kształtu głowy, nie jesteś sama. Odpowiednia fryzura może sprawić, że będziesz wyglądać o wiele młodziej i atrakcyjniej.

Kluczem do wyboru najlepszej fryzury jest upewnienie się, że pasuje ona do Twoich rysów twarzy i struktury włosów. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci to osiągnąć:

Zapoznaj się z kształtem swojej twarzy

Dowiedz się, do jakiej kategorii kształtu twarzy należysz – owalnej, okrągłej, sercowej czy kwadratowej. Gdy już wiesz, jakie są Twoje najlepsze cechy, możesz je wykorzystać do określenia swojego idealnego stylu. Jeżeli Twoja twarz jest okrągła, wybierz fryzurę, która podkreśli jej rysy. Jeżeli masz kwadratowy kształt twarzy, wybierz krótsze fryzury z warstwami i grzywką, które złagodzą kąty twarzy. Jeżeli masz owalny kształt twarzy, wybierz fryzury, które dodadzą jej długości i objętości. Z doborem fryzury do kształtu twarzy pomóc może doświadczony fryzjer Poznań, jest miastem, które posiada wielu profesjonalnych stylistów, którzy z pewnością pomogą w takich dylematach.

Weź pod uwagę swoją strukturę włosów

Niezależnie od tego, czy Twoje włosy są cienkie czy grube, proste czy kręcone, wpływa to na sposób, w jaki układają się na głowie i na to, jak dużą objętość mają przy danej długości. Aby uzyskać różny wygląd tego typu włosów, możesz potrzebować dodatkowych produktów do stylizacji, takich jak pianka czy żel.

Weź pod uwagę gęstość linii włosów

Gęsta linia włosów sprawi, że dodanie długości sprawi, że Twoja twarz będzie wydawać się jeszcze szersza niż jest w rzeczywistości – jeśli więc taka sytuacja Cię opisuje, wybierz coś krótszego (może być to długość do brody). Do wąskiego czoła najlepiej pasują dłuższe fryzury, takie jak grzywka, które przyciągają wzrok w dół od szczytu czoła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*