Biznes i usługi

Asystent fotografa – na czym polega ta praca?

Asystent fotografa – na czym polega ta praca?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Asystent fotografa to praca na poziomie podstawowym dla osób, które chcą zostać profesjonalnymi fotografami. Asystent wykonuje wszystkie czynności, od zbierania sprzętu, przez ustawianie oświetlenia, po robienie zdjęć i pomaganie fotografowi w post-processingu.

Jakie ma obowiązki?

Asystent fotografa ma wiele obowiązków. Muszą być w stanie ustawić i zdemontować sprzęt potrzebny do sesji, takich jak światła i aparaty, jak również dbać o wszelkie edycji cyfrowej, które muszą być wykonane. Ponadto, są one odpowiedzialne za zapewnienie, że wizja ich fotografa przychodzi w ich pracy. Usługę wynajęcia takiego asystenta znajdziesz na stronie http://studiomagazyn.pl/.

Obowiązki asystenta fotografa będą się różnić w zależności od rodzaju wykonywanej fotografii. Na przykład, jeśli fotografujesz portrety lub wesela, wtedy twoja praca będzie obejmować więcej interakcji z klientami, natomiast jeśli pracujesz nad kampanią reklamową, wtedy twoja praca skupi się bardziej na ustawieniu i utrzymaniu sprzętu.

Asystent fotografa a stylista mody

Rola asystenta fotografa ma wiele podobieństw do roli stylisty mody. Jednak podczas gdy styliści są często zatrudniani przez domy mody lub firmy, asystenci fotografów zwykle ściśle współpracują z jednym fotografem. Zarówno styliści mody, jak i asystenci fotografów pomagają fotografowi w tworzeniu dobrych zdjęć. Stylista jest odpowiedzialny za zapewnienie modelom odpowiednich ubrań i akcesoriów, natomiast asystent pomaga w aspektach technicznych, takich jak oświetlenie i ustawienia aparatu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*