Człowiek i styl

Najczęstsze awarie w samochodach z Dieslem

Najczęstsze awarie w samochodach z Dieslem
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pomimo mody na ekologię, samochody z silnikiem Diesla nadal cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Nawet najlepsze konstrukcje od czasu do czasu mogą jednak ulec zużyciu lub uszkodzeniu. Do najczęściej występujących awarii w silnikach wysokoprężnych zaliczyć należy zapieczone wtryskiwacze oraz urwane świece żarowe.

Zapieczone wtryskiwacze

Problemy z wtryskiwaczami spowodowane są najczęściej występowaniem korozji elektrochemicznej. Jej bezpośrednim skutkiem są trudności związane z wyjęciem zużytego elementu, które mogą doprowadzić do uszkodzenia głowicy lub pokrywy zaworów. Aby uniknąć tego rodzaju zniszczeń, warto skorzystać z usług specjalistycznych firm, które oferują wyciąganie wtryskiwaczy za pomocą hydraulicznych narzędzi przeznaczonych do konkretnego silnika.

Urwane świece żarowe

Wymiana świec żarowych ułatwiających rozruch silnika wysokoprężnego w niskich temperaturach teoretycznie nie powinna nastręczać żadnych trudności. Niestety bardzo często zdarza się, że podczas demontażu starej świecy dochodzi do ukręcenia gwintu. Samodzielne usunięcie pozostałości jest zadaniem czasochłonnym, dlatego w takiej sytuacji lepiej skorzystać z pomocy fachowców. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego sprzętu proces wyciągania świecy przebiega szybko i jest w pełni bezpieczny dla silnika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*