Nieruchomości i budownictwo

W jakim celu stosuje się mikrosferę?

W jakim celu stosuje się mikrosferę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Węgiel to nadal podstawowy surowiec wykorzystywany w wielu krajach do wytwarzania energii elektrycznej. Okazuje się, że w wyniku jego spalania uzyskuje się nie tylko energię, ale również inny cenny produkt nazywany mikrosferą. Materiał ten ma unikalne właściwości, które znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. 

Czym jest mikrosfera i jak powstaje?

Popiół pochodzący z elektrowni cieplnych spalających węgiel zawiera cząstki krzemianowo-glinowe wypełnione azotem i dwutlenkiem węgla. Cząstki te fachowo nazywane są mikrosferą. Ich jakość uzależniona jest głównie od rodzaju węgla używanego do spalania. Przyjmuje się, że najlepsze mikrosfery wytwarzane są w elektrociepłowniach w Kazachstanie. Surowiec ten wykorzystywany jest przede wszystkim jako wypełniacz przy produkcji cementu, żywicy oraz gipsu. Mikrosfera charakteryzuje się dużą odpornością na wysokie temperatury oraz dobrymi właściwościami izolacyjnymi.

Do czego wykorzystywana jest mikrosfera?

Mikrosfera, taka jak ta dostępna na stronie https://aliorsun.net/ nadaje materiałom lekkości, ogniotrwałości, a także właściwości termoizolacyjnych. Stosuje się ją w przemyśle budowlanym oraz motoryzacji. Dodanie tego rodzaju surowca do kompozytów budowlanych na bazie cementu wpływa na zwiększenie ich trwałości oraz poprawę właściwości termoizolacyjnych. W drogownictwie mikrosferę stosuje się jako wypełniacz mas asfaltowych. Firmy zaliczane do branży motoryzacyjnej wykorzystują ją przy produkcji klocków hamulcowych, lakierów samochodowych oraz opon.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*