Nieruchomości i budownictwo

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – najważniejsze zalety

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – najważniejsze zalety
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niekiedy nie jest możliwe podłączenie domu jednorodzinnego do komunalnej sieci kanalizacyjnej. W takiej sytuacji pojawia się problem, ponieważ trzeba się jakoś uporać z odprowadzaniem nieczystości, potocznie nazywanych szambem, Do niedawna jedynym sensownym rozwiązaniem były specjalne zbiorniki wodoszczelne wykonane z betonu albo tworzyw sztucznych, ale obecnie coraz większą popularnością cieszą się przydomowe oczyszczalnie ścieków. Oto firma posiadająca je w swojej ofercie: http://eko-lux.com/przydomowa-oczyszczalnia-sciekow-lodz

Rozwiązanie ekonomiczne i łatwe w obsłudze

Za montażem przydomowej oczyszczalni ścieków przemawiają przede wszystkim względy ekonomiczne. O ile bowiem samo jej postawienie pochłania całkiem spore koszty, o tyle zwracają się one zazwyczaj po zaledwie roku użytkowania. W następnych latach natomiast obejmują jedynie około 10% kosztów, które musielibyśmy ponieść na tradycyjne szambo. Dodatkowo zyskujemy korzyść w postaci braku konieczności przetrzymywania rachunków za wywóz ścieków.

Kolejną zaletą omawianego rozwiązania jest duża łatwość obsługi. Urządzenie jest banalnie proste w eksploatacji – nie musimy posiadać absolutnie żadnej specjalistycznej wiedzy. Wystarczy regularnie dostarczać do kanalizacji bakterie i enzymy, a także co jakiś czas wywozić osad zgromadzony w zbiorniku. Inne kluczowe zalety to m.in.: ekologiczność (nieczystości nie przedostają się do gleby), uniwersalność (konstrukcję można zamontować dosłownie wszędzie, bez względu na warunki terenowe) oraz trwałość (zbiorniki są odporne na szkodliwe czynniki atmosferyczne). Jeśli chcemy, aby obok naszego domu została wybudowana funkcjonalna przydomowa oczyszczalnia ścieków Szczecin jest miastem, w którym działa co najmniej kilka firm oferujących taki produkt. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*