Nieruchomości i budownictwo

Rodzaje bram i jaki je dostosować do typu obiektu?

Rodzaje bram i jaki je dostosować do typu obiektu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bramy przemysłowe

Bramy przemysłowe służą do zabezpieczenia obiektów przemysłowych, magazynów i innych budynków komercyjnych. Bramy mogą być wykonane z metalu lub drewna i występują w wielu różnych rozmiarach i stylach. Bramy przemysłowe są często używane do kontroli przepływu ruchu do i z obiektu. Mogą być również wykorzystywane do kontroli dostępu do niektórych obszarów w budynku. Podmioty, które chciałyby takie rozwiązania włączyć w swoich firmach, mogą skorzystać z oferty Margodoors.

Brama obrotowa

Najczęstszym typem bramy przemysłowej jest brama obrotowa, która otwiera się na zewnątrz w kierunku ulicy lub jezdni. Bramy obrotowe są zwykle instalowane na końcu podjazdów lub parkingów, aby można je było łatwo otworzyć, gdy pojazdy muszą przez nie przejechać. Inne rodzaje bram przemysłowych obejmują bramy przesuwne i bi-folding (lub składane) drzwi.

Bramy przesuwne

Bramy przesuwne są podobne do bram skrzydłowych z tym, że przesuwają się poziomo po prowadnicach zamiast otwierać się na zewnątrz jak bramy skrzydłowe. Bramy przesuwne są często stosowane tam, gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca na bramy skrzydłowe lub gdy chcemy zaoszczędzić miejsce, nie mając żadnych wystających elementów wystających ze ścian zewnętrznych budynku (jak np. w kompleksach mieszkalnych). W razie potrzeby bramy przesuwne mogą być również montowane wewnątrz budynków – na przykład w korytarzu lub innym wąskim miejscu wewnątrz obiektu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*