Biznes i usługi

Charakterystyka wózków widłowych

Charakterystyka wózków widłowych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki widłowe to niezwykle przydatne pojazdy niezbędne na magazynach, w firmach produkcyjnych i usługowych oraz wszędzie tam, gdzie człowiek nie może podnieść/przenieść towarów. Na rynku istnieje kilka rodzajów wózków, a konkretny wybór powinien być dopasowany do potrzeb danej firmy. Nowy wózek zwykle jest mniej awaryjny, używany zaś kosztuje początkowo dużo mniej, jednak trzeba się liczyć z koniecznością częstszych napraw. Należy bezwzględnie przestrzegać zasad BHP, aby zapewnić pracownikom maksymalne bezpieczeństwo.

Wózek dopasowany do potrzeb firmy

Są różne rodzaje wózków widłowych, dzieli się je ze względu na napęd lub funkcje. Pierwszy podział wyznacza wózki spalinowe, gazowe lub elektryczne — w zależności od rodzaju zasilania. W zamkniętych przestrzeniach zwykle używa się wózków elektrycznych, gdyż spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Wózek spalinowy do pracy w budynku musi być wyposażony w odpowiedni filtr. Wózek gazowy to idealny i tani wybór do otwartych przestrzeni. Z uwagi na funkcje wyróżniamy wózki boczne, terenowe, systemowe, podnośnikowe i wysokiego składowania, wielokierunkowe, kontenerowe, podwieszane oraz anty wybuchowe.

Regularny serwis podstawą dobrego działania

Niezależnie od rodzaju wózka widłowego każdy musi mieć przeprowadzane regularne serwisy. Wynika to z ustawy BHP, a ponadto zmniejsza awaryjność i zwiększa bezpieczeństwo w pracy. Często po wizycie serwisanta firma musi wymienić zużyte elementy, czasem okazuje się, że należy udać się do działu w sklepie z widłami do wózków widłowych, ponieważ jest to element, który bardzo często ulega zniszczeniu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*