Biznes i usługi

Na czym polega praca księgowej?

Na czym polega praca księgowej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawód księgowej to niezwykle wymagająca praca. Obarczona jest ogromną odpowiedzialnością przede wszystkim związaną z finansami przedsiębiorstwa, dla którego usługi świadczy. Ze względu mnogość regulacji prawnych oraz ich dynamikę od księgowej wymaga się ogromnej skrupulatności oraz znajomości wszystkich przepisów. Z tego artykułu dowiesz się jakie wymagania należy spełnić, by zostać księgową oraz jakie wykształcenie jest wymagane w tym zawodzie.

Jakie trzeba mieć wykształcenie by pracować w tym zawodzie?

Zdecydowana większość księgowych posiada wykształcenie wyższe. Nie ma jednak obowiązku ukończenia konkretnego kierunku. Zmiana ta nastąpiła w 2013 roku i od tego czasu istnieje pełna dowolność w tym zakresie. Najlepiej jednak zdecydować się na studia pokrewne takie jak na przykład ekonomia, czy zarządzanie. Ważnym dokumentem, który stanowi potwierdzenie posiadanych umiejętności z zakresu księgowości jest certyfikat księgowego. Ubiegać mogą się o niego osoby, które:

-posiadają 3-letnią praktykę w zawodzie oraz tytuł magistra rachunkowości;

-posiadają 3-letnią praktykę w zawodzie oraz ukończyły studia podyplomowe z zakresu rachunkowości;

-posiadają co najmniej 2-letnią praktykę w zawodzie, wykształcenie co najmniej średnie oraz zdały egzamin państwowy sprawdzający ich wiedzę oraz umiejętności.

Jakie są obowiązki księgowej?

Przede wszystkim powierza się kwestie związane z finansami. Dlatego też, tak ważne jest aby osoba na tym stanowisku miała odpowiednie kompetencje i rozległą wiedzę w tym zakresie. Poszukując odpowiedniej osoby na stanowisko księgowa w Zielonej Górze warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie: https://www.sigma.zgora.pl/. Do jej obowiązków będzie należało:

-prowadzenie ksiąg rachunkowych,

-obsługa kadrowo-płacowa przedsiębiorstwa,

-prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów przedsiębiorstwa,

-może również zajmować się pozwoleniami o pracę dla cudzoziemców,

-może także udzielać pomocy w założeniu działalności gospodarczej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*