Człowiek i styl

Spośród jakich typów zwierząt domowych, wybrać to najlepsze dla nas

Spośród jakich typów zwierząt domowych, wybrać to najlepsze dla nas
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ludzie od wielu tysięcy lat hodują przy sobie psy i koty. Niektórzy z nas określają się mianem psiarzy, inni zaś preferują kocie mruczki. Ci, którzy nigdy nie mieli czworonożnego przyjaciela, mogą zastanawiać się, jaki zwierzak będzie dla nich najlepszy. Zacznijmy więc od kotów. Te, które zobaczyć można pod adresem https://schronisko.com/zwierzeta/koty/, czekają akurat na nowy dom. Może go znajdą?

Dla kogo kot będzie najlepszym przyjacielem?

Koty, w odróżnieniu od psów, nie zostały nigdy tak naprawdę udomowione. Ten proces ciągle trwa. Nie znaczy to oczywiście, że nie akceptują człowieka i źle czują się w jego towarzystwie. Można powiedzieć, że są trochę na zakręcie. Szczególnie te, które odłowione zostały z ulicy. Potrzebują wsparcia i opieki człowieka, ale nie ufają mu z taką łatwością, z jaką zaufać potrafi pies.

Mówi się, że kot to prawdziwy indywidualista. Dlatego często wybierają go osoby, które pragną mieć w domu zwierzę, ale nie chcą poświęcać mu tyle uwagi, ile wymagają psy. Rzeczywiście, z kotami nie trzeba wychodzić na spacer. Ale czy to oznacza, że można je zostawić samym sobie? W żadnym wypadku! Każdy czworonożny mruczek potrzebuje atencji. A co najważniejsze potrzebuje, by człowiek pomógł mu realizować jego potrzeby. Jak to zrobić? Pozwalając mu na to, by był sobą. Każdy, szczególnie adoptowany kot, potrzebuje czasu, by się oswoić i móc zaufać. Dlatego też adoptować powinni ludzie, którzy są cierpliwi. Z czasem zwierzak z pewnością się odwdzięczy. Wtedy wystarczy dużo miłości, wspólnej zabawy, czysta kuweta i miejsce do spokojnego odpoczynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*