Biznes i usługi

Zarządzanie przedsiębiorstwem – co warto zlecić firmie zewnętrznej?

Zarządzanie przedsiębiorstwem – co warto zlecić firmie zewnętrznej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezwykle silna konkurencja na rynku zmusza większość przedsiębiorstw do poszukiwania rozmaitych sposobów na ogólne usprawnienie działalności oraz znaczne zredukowanie kosztów. Jednym z polecanych rozwiązań jest w tym przypadku outsourcing. Polega on na przekazaniu pewnych konkretnych zadań do realizacji podmiotowi zewnętrznemu, co pozwala skupić się na kluczowych celach wspomagających rozwój. Doskonałym jego przykładem jest choćby oferta outsourcingu magazynowego, taka jak np. https://kimlog.pl/services/storage/outsourcing/, która z pewnością usprawni działanie każdej firmy.

Mnóstwo korzyści za stałą opłatę miesięczną

Wspomniany we wstępie outsourcing magazynowy obejmuje m.in. długo- i krótkoterminowe przechowywanie towarów (w optymalnych warunkach), sprawny załadunek, kompleksową obsługę celną, sporządzanie niezbędnej dokumentacji, przeprowadzanie kontroli jakościowej i ilościowej, ubezpieczanie przesyłek, a także pakowanie i przepakowywanie wytworzonych dóbr.

Firmy bardzo często decydują się też na outsourcing IT, czyli zlecenie podmiotowi zewnętrznemu opieki nad urządzeniami komputerowymi oraz całym systemem informatycznym. W jego ramach realizowane są następujące czynności: okresowe serwisowanie i regularna naprawa sprzętów, wgrywanie zaawansowanych programów, zabezpieczanie danych przed utratą (w tym archiwizacja), tworzenie od podstaw stron i aplikacji, aktualizacja oprogramowania i administrowanie serwerami. Oto pozostałe popularne usługi powszechnie dostępne w formie outsourcingu:

  • sprawowanie pieczy nad całą księgowością (obsługa kadrowo-płacowa)
  • przeprowadzanie szkoleń tematycznych dla pracowników
  • sprzątanie pomieszczeń użytkowych (biur, magazynów itp.)
  • opieka prawna
  • transport towarów
  • kontaktowanie się ze stałymi klientami i pozyskiwanie nowych (call-center)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*