Technologie & IT

Detektor metali – co warto wiedzieć?

Detektor metali – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wykrywacze metali to jedne z najpopularniejszych narzędzi używanych przez archeologów i poszukiwaczy skarbów. Służą do odnajdywania zakopanych przedmiotów, takich jak monety i biżuteria, które mogły zostać zgubione lub wyrzucone wiele lat temu.

Detektory metali występują w różnych typach, rozmiarach i cenach. Najczęściej spotykane typy to:

Ręczny wykrywacz metali 

Ten typ wykrywacza metali może być przenoszony w ręku i obsługiwany przez jedną osobę. Jest on również znany jako chodzący wykrywacz metali lub biurkowy wykrywacz metali. Ręczny wykrywacz metali jest dobrym wyborem do przeszukiwania małych obszarów, takich jak plaża lub podwórko. Niektóre modele ręczne są wyposażone w słuchawki, dzięki czemu można słuchać dźwięków wydawanych przez nie podczas poszukiwania zakopanych przedmiotów.

Wykrywacz metali montowany na pojeździe 

Wykrywacz metali montowany na pojeździe składa się ze skrzynki kontrolnej połączonej kablem z anteną. Ten typ wykrywacza metali montuje się na przednim zderzaku lub tylnej pokrywie pokładu samochodu typu pickup lub SUV i wykorzystuje w miejscach, które mogą być zbyt duże dla modelu ręcznego.

Podwodny wykrywacz metali 

Podwodne wykrywacze metali działają w dużej mierze w taki sam sposób jak zwykłe wykrywacze, z wyjątkiem tego, że są zaprojektowane do użytku pod wodą, a nie na lądzie. Modele podwodne są zazwyczaj urządzeniami ręcznymi, ale dostępne są również modele stacjonarne, przeznaczone do użytku nad jeziorami, rzekami i oceanami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*