Mieszkanie

Na co zwrócić uwagę kupując meble tapicerowane?

Na co zwrócić uwagę kupując meble tapicerowane?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kanapy, fotele, czy szezlongi tapicerowane są bardzo praktycznym i jednocześnie stylowym elementem wyposażenia wnętrz. Bogata gama kolorów, wzorów i materiałów daje wiele możliwości wyboru idealnych mebli tapicerowanych do każdego wnętrza.

Kolor

Meble tapicerowane to meble, które używamy bardzo często. Dlatego ich kolor powinien nie tylko pasować do wystroju wnętrza ale też sprawiać, że będą wyglądały doskonale nawet po kilku latach użytkowania. Dlatego szczególnie jeśli mamy w domu zwierzęta albo mieszkamy z małymi dziećmi trzeba dobrze przemyśleć kolor i rodzaj tkaniny.

Materiał

Bardzo popularne i niezwykle eleganckie są meble obite naturalną skórą. Takie meble są łatwe do utrzymania w czystości, są odporne na zabrudzenia i plamy. Mając takie meble trzeba jednak pamiętać o właściwym dbaniu o skórę inaczej po pewnym czasie może ona popękać i stracić swój wygląd. Podstawą jest impregnacja i konserwacja materiału. Alternatywą do mebli ze skóry są meble tapicerowane obite welurem, sztruksem lub innymi tkaninami. Welur świetnie pasuje do takich stylowych mebli jak szezlong czy duże, stylizowane fotele. Ostatnim hitem są też materiały z powłoką aqua clean, które można wyczyścić wodą!

Jakość

Każdy mebel tapicerowany będzie nam służył przez lata, warto więc przyjrzeć się jakości wykonania, rodzajowi tkaniny, wypełnieniu, zastosowanym rozwiązaniom technicznym jak na przykład rodzaj sprężyn. Dbałość o takie szczegóły sprawi, że meble mogą nam służyć przez lata zachowując nienaganny stan.

Bogaty wybór mebli tapicerowanych w sklepie Meble Ropez znajdziesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Aga 12.09.2019

    Jeśli chodzi o kolor to sklep toblen zdecydowanie tutaj dominuje, można wybrać sobie kolor jaki tylko sobie zapragniemy, materiałów mu również nie brakuje, ja od siebie mogę polecić materiał o nazwie „berlin”.