Biznes i usługi

Kawiarnia – jakie wyposażenie kuchni jest potrzebne do startu biznesu?

Kawiarnia – jakie wyposażenie kuchni jest potrzebne do startu biznesu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli rozważasz założenie własnej kawiarni, być może zastanawiasz się, jakie wyposażenie kawiarni jest potrzebne do rozpoczęcia działalności. Oto, czego będziesz potrzebował, aby zacząć:

Ekspres do kawy

Nie można mieć kawy bez ekspresu do kawy! Rodzaj ekspresu do kawy, który wybierzesz, zależy od rodzaju kawiarni, którą chcesz. Jeśli chcesz zrobić drip kawy, a następnie kupić ekspres do kawy drip. Jeśli chcesz zrobić espresso, a następnie kupić ekspres do kawy.

Młynek

Młynek służy do mielenia ziaren na proszek, aby można je było zaparzyć w ekspresie. Dzięki temu do każdej filiżanki kawy trafia idealna ilość fusów.

Spieniacz do mleka

Spieniacz do mleka służy do mieszania mleka z kawą. Jest to niezbędny element wyposażenia każdej kawiarni. Komercyjny ekspres do kawy Komercyjne ekspresy do kawy są przeznaczone do użytku w dużych ilościach. Mogą przygotować do dziesięciu filiżanek kawy za jednym razem, więc są idealne do ruchliwych kawiarni i restauracji.

Maszyna

To jest, gdzie zmielone ziarna są mieszane z gorącą wodą i ciśnienia pary w celu wytworzenia pysznego napoju, że wszyscy wiemy tak dobrze. Wybór odpowiedniego urządzenia dla Twojej kawiarni zależy od tego, jak dużej ilości kawy spodziewasz się każdego dnia i jaki styl obsługi chcesz zaoferować (np. fast-casual lub quick service).

Parownica do mleka

Gotowanie mleka do napojów takich jak latte i cappuccino może być trudne, jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu. Będziesz potrzebował parowaru, który będzie podgrzewać mleko szybko i wykorzystywał stałą ilość ciśnienia, aby stworzyć idealną piankę. Będziesz również potrzebował sposobu na przechowywanie mleka i używanie go w ciągu dnia, więc upewnij się, że Twój ekspres ma miejsce do przechowywania ekstra.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*