Mieszkanie

Kanapa narożna nie musi zajmować całej przestrzeni

Kanapa narożna nie musi zajmować całej przestrzeni

Negative Space/pexels.com

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie niedużego mieszkania to prawdziwe wyzwanie! Każdy fragment wolnej powierzchni jest na wagę złota. Z jednej strony chcemy zmieścić w nim wszystkie niezbędne sprzęty. Z drugiej – nie chcemy zagracić wnętrza, ponieważ nie jest to ani estetyczne, ani praktyczne. Warto przejrzeć rozwiązania, jakich na rynku jest mnóstwo, aby stworzyć przytulne i funkcjonalne miejsce.

Jak urządzić nieduży salon

Salon jest pomieszczeniem, które pełni bardzo wiele funkcji. Tu toczy się nasze życie rodzinne, tu odpoczywamy, urządzamy spotkania, przyjmujemy gości, a ci czasem muszą zostać na noc. Jego centralnym punktem zazwyczaj bywa kanapa. Taka z dodatkową funkcją spania zapewni sporo miejsca do siedzenia, a ponadto będzie pełnić funkcję łóżka w razie potrzeby. Nie chcemy jednak, aby zajęła całą dostępną przestrzeń, a kupowanie wersji dwuosobowej wydaje mijać się z celem. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie wzdłuż ścian dużych narożników, które jednocześnie pozostawią nam możliwość ustawienia na środku pomieszczenia stołu lub foteli.

Dostępne na rynku tanie narożniki rozkładane w bardzo różnych stylach i wersjach kolorystycznych uda się dopasować do naszego wnętrza bez względu na metraż. Łatwo pokochać ten mebel za jego funkcjonalność i ustawność. Możemy wybrać model neutralny, który wpasuje się w każdą stylistykę, lub coś bardziej ekstrawaganckiego w żywym kolorze lub o nietuzinkowym kształcie, co samo w sobie będzie stanowić ozdobę mieszkania. A możliwość wyciągnięcia się na dużej kanapie wieczorem, jest trudna do przecenienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*