Technologie & IT

Urządzenia przydatne do zarządzania flotą samochodową

Urządzenia przydatne do zarządzania flotą samochodową
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zarządzanie flotą to jedno z największych wyzwań stojących przed firmami z branży transportowej, spedycyjnej oraz logistycznej. Na szczęście, obecny wysoki poziom rozwoju technologicznego sprawia, że pracę takich firm ułatwiają coraz to skuteczniejsze rozwiązania i urządzenia, które sprawiają, że zarządzanie flotą przestaje być dużym wyzwaniem.

Szybkość na pierwszym miejscu

Żyjemy obecnie w bardzo szybkich czasach, w których wszystkim kontrahentom oraz współpracownikom zależy na czasie. Oznacza to, że jedną z najważniejszych roli w zadowoleniu klienta pełni transportowanie określonych produktów, lub osób w jak najkrótszym czasie. Czasem wystarczającym urządzenie może okazać się jedynie nawigacja, która wskaże optymalną drogę kierowcy. Jeżeli dysponujemy dużą flotą, a zatrudnieni kierowcy znajdują się w dość bliskiej od siebie odległości, to przydatny może być oferowany przez Teltonikę GPS, który dostarcza informacje o tym, gdzie znajdują się poszczególne pojazdy i pozwolą w optymalny sposób porozdzielać im zadania, tak aby każdy klient mógł zostać obsłużony w jak najkrótszym czasie.

Stałe połączenie to podstawa

W zarządzaniu flotą samochodów bardzo ważne jest również stałe połączenie ze wszystkimi kierowcami w systemie. Tutaj z pomocą przyjdzie zainteresowanie o routerach Teltonika. Urządzenia te, kiedy znajdują się w rękach kierowców, pozwalają im na ciągły dostęp do bazy danych, z której mogą czerpać lub uzupełniać informacje. Jest to szczególnie ważne w momencie, kiedy współpracujemy z kierowcami na większej przestrzeni terenu – mogą wtedy powiadamiać o ukończonych zadaniach i transakcjach, bez przyjazdu do firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*