Technologie & IT

W jakich branżach potrzebne są pomieszczenia czyste?

W jakich branżach potrzebne są pomieszczenia czyste?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pomieszczenia czyste są zaprojektowane tak, aby zapewnić, że wytwarzane produkty lub usługi spełniają najwyższe standardy jakości wymagane przez daną branżę. Obiekty te zazwyczaj wyposażone są w filtry powietrza, systemy filtracji HEPA, liczniki cząstek i inne urządzenia zaprojektowane w celu wyeliminowania cząstek z powietrza.

Czyste pomieszczenie to zamknięta przestrzeń, która została zoptymalizowana pod kątem niskiego poziomu stężenia cząstek (mniej niż 0,01 g/metr sześcienny). Są one odpowiednio sprawdzane poprzez kwalifikację pomieszczeń czystych.

Przestrzenie te są zwykle wykorzystywane w procesach produkcyjnych, które obejmują mikroelektronikę, biotechnologię i inne zaawansowane technologicznie zastosowania, które wymagają wyjątkowo niskiego poziomu zanieczyszczeń.

Jakie branże korzystają z clean roomów?

Pomieszczenia czyste są wykorzystywane w wielu różnych branżach, od lotniczej po farmaceutyczną, i są niezbędne do produkcji towarów, które muszą być chronione przed zanieczyszczeniem.

Głównym użytkownikiem tych pomieszczeń jest przemysł medyczny jest, a ich zastosowanie sięga od produkcji narzędzi chirurgicznych po testowanie i produkcję farmaceutyków.

Pomieszczenia czyste są również wykorzystywane w produkcji półprzewodników i innych komponentów komputerowych, a także w produkcji urządzenia półprzewodnikowe, takie jak ogniwa słoneczne i diody LED.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*