Technologie & IT

Podstawowe akcesoria do smartfonów

Podstawowe akcesoria do smartfonów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Smartfony są obecnie nieodłączną częścią życia większości ludzi. Niektórzy nie rozstają się z tym sprzętem nawet na moment, a brak dostępu do niego wywołuje u nich prawdziwą frustrację oraz stres. Smartfon służy bowiem nie tylko do wykonywania połączeń, ale też korzystania z internetu, oglądania filmów, grania w gry, pracy czy wysyłania wiadomości e-mail. Z tego względu warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria telefoniczne, w znacznym stopniu zwiększające komfort użytkowania – mowa tutaj m.in. o etui, uchwytach i słuchawkach. 

Ochrona przed uszkodzeniem to podstawa

Ekrany montowane w smartfonach są w większości podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego po zakupie nowego urządzenia należy w pierwszej kolejności nakleić na wyświetlacz szkło ochronne hartowane o twardości na poziomie co najmniej H9. Zabezpieczy go ono skutecznie przed stłuczeniem, zarysowaniem lub wyszczerbieniem. Ponadto nie obejdzie się bez etui na obudowę, pełniącego podobną rolę w stosunku do plecków i boków. Powinno ono być wykonane z wytrzymałego materiału (np. silikonu, włókna węglowego czy grubej gumy) i posiadać wycięcia na aparat, lampę błyskową, gniazdo USB, głośnik oraz wszelkie przyciski.

Jeśli chodzi o case iPhone 6 to model telefonu, do którego najłatwiej jest znaleźć taki produkt ze względu na niezwykle szeroki wybór w sklepach internetowych. Innym przydatnym akcesorium jest uchwyt samochodowy na smartfon przeznaczony do zainstalowania na szybie, kokpicie, ewentualnie kratce wentylacyjnej Pozwoli on bezproblemowo prowadzić rozmowy w trakcie jazdy. Pozostałe niezbędne gadżety to m.in.: słuchawki i głośniki bluetooth, kijki ułatwiające wykonywanie zdjęć selfie, power banki oraz smartbandy (opaski monitorujące aktywność).

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*