Biznes i usługi

Jak firmy kurierskie mogą dbać o zabezpieczenie przesyłek?

Jak firmy kurierskie mogą dbać o zabezpieczenie przesyłek?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Profesjonalne firmy kurierskie stosują różnorodne metody i materiały w celu optymalnego zabezpieczania przesyłek. Jest to bowiem jedyna gwarancja, że zawartość dotrze do adresata w nienaruszonym stanie. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście pakowanie przedmiotów do wytrzymałych pudełek kartonowych oraz precyzyjne wypełnianie wolnych przestrzeni środkami amortyzującymi. W przypadku bardzo wartościowych obiektów praktykuje się również plombowanie drzwi samochodów dostawczych i kontenerów. 

Czasami standardowe metody nie wystarczają

Podstawowym warunkiem dobrego zabezpieczenia towaru przed uszkodzeniem jest jego umieszczenie w odpowiednim opakowaniu, dostosowanym do rozmiaru i wytrzymałości obiektu. Może to być pudełko kartonowe zamykane od góry, koperta bąbelkowa, tuba plastikowa albo duża skrzynia z drewna lub tworzywa sztucznego. Popularne są też koperty foliowe samoprzylepne, zwane potocznie przylgami, przeznaczone głównie do przewożenia dokumentów firmowych oraz innych ważnych papierów. Kupimy je na https://www.plombysklep.pl/koperty-kurierskie-c-4_18.html.

Po drugie ogromne znaczenie ma wypełnienie wolnych przestrzeni w pudełku materiałami znakomicie amortyzującymi wszelkie wstrząsy i uderzenia. Zaliczamy do nich np. folie bąbelkowe, kulki i chipsy styropianowe, zwinięte gazety czy pianki polietylenowe. Jeśli opakowaniem jest karton, to należy go dodatkowo szczelnie owinąć folią stretch oraz taśmą pakową. Przewożenie ciężkich i ponadgabarytowych przedmiotów wymaga natomiast zastosowania specjalnych środków bezpieczeństwa w postaci pasów napinających, łańcuchów, palet i podkładek antypoślizgowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*